V prvním vzájemném duelu na ledě soupeře vyhráli Jihočeši 6:2. Tento výsledek by ale mužstvo rozhodně neměl nijak ukolébat. „Tam jsme hráli hodně dobře. Měli jsme formu a nenechali jsme soupeře projevit kvalitu, kterou určitě má,“ varuje asistent trenéra Milan Černý. „Je to sice nováček soutěže, ale mají tam řadu hráčů s extraligovými zkušenostmi. Je tam spousta hráčů, kteří umí hrát přesilovky a dát góly, na což si musíme dát velký pozor,“ upozorňuje asistent.

Bojovné Ústí

Velkou devizou ústecké hry je bojovnost. „To je základní kámen jejich hry. K tomu přidávají herní šikovnost, dobré přesilovky. Určitě to není soupeř, který by se dal nějak podcenit,“ respektuje sílu Ústí.


Určitou slabinu mohou mít Severočeši na postu brankáře, kde se střídají Přikryl, Zikmund a Volke. „Máme lepší gólmany,“ tvrdí Černý, ale ústecké strážce svatyně nepodceňuje. „Slabší gólmany nemá nikdo v extralize. To odmítám,“ tvrdí.


Mountfield v posledních šesti zápasech pokaždé musel dohánět náskok soupeře. „Tentokrát dáme první gól my. Jak to uděláme, to si ještě řekneme,“ usměje se. „Že dostáváme první gól, to vidím spíše jako shodu náhod. Nelíbí se nám ale naše hra venku. Na tom musíme zapracovat,“ všiml si.
Svěřenci trenérů Jandače a Černého by dnes měli nastoupit v kompletním složení. K dispozici už by měl být i brankář Chábera, jenž se rozchytává v prvoligovém Mostu. Dnes ještě nebude hrát pouze útočník Kuchejda. „Po zranění se nejdříve rozehraje někde v první lize,“ vysvětluje Černý.


Vyřešena už je také otázka ohledně dalšího brankáře Martina Altrichtera, jehož výpomoc na jihu Čech končí. „Vzhledem k tomu, že Honza Chábera už je na sto procent připraven, tak jsme hostování Martinu Altrichterovi ukončili hostování k 31. říjnu. Na měsíční hostování do Kladna odchází útočník Milan Gulaš,“ uvedl ke změnám v kádru sportovní manažer Jaromír Látal.


Nedělní duel v Liberci mají Jihočeši odloženo až na 9. prosince. Důvodem je obsazení liberecké Tipsport arény společenskou akcí.

Gřegořek už je zase fit, v pátek bude hrát

Dva extraligové zápasy musel kvůli zranění vynechat obránce HC Mountfield Petr Gřegořek. Dnes proti Ústí už na ledě chybět nebude.


K čemu vlastně došlo před několika dny v utkání na Slavii?
Duda mne píchl hokejkou nad oko, ale bylo to z jeho strany nechtěné. Moc si z toho nepamatuji. Podle kluků chtěl bekhendem nahrát, a jak máchl hokejkou, tak mne trefil. Měl jsem asi lehčí otřes mozku a trochu jsem to podcenil, když jsem pak nastoupil hned v dalším utkání v Plzni.


Kromě otřesu mozku jste měl ještě natržené obočí?
Ano. Bylo tam nějaké šití. Nebylo mi dobře a bolela mne hlava. Do Plzně jsem jezdit neměl. Tam už jsem po zápase vůbec nemohl a bylo mi zle.


Dvouzápasová pauza vám prospěla? Už jste zase fit?
Domluvili jsme se, že půjdu v úterý na led a podle toho se rozhodnu, co dál. Bylo to v pohodě, takže proti Ústí budu rozhodně hrát.


Ústí je nováček soutěže a v prvním vzájemném duelu na jeho ledě jste vyhráli přesvědčivě 6:2. Neměl by to pro vás asi být nepřekonatelný soupeř.
Tam domácí nekladli ani moc velký odpor. Dali dva góly z přesilovek, když jim to tam spadlo od modré. Uvidíme, jak budou hrát u nás. V Ústí se hraje na strašně širokém hřišti a byl to spíše takový bezkontaktní hokej. U nás to bude asi něco jiného.


V poslední době jste poztráceli dost bodů. Chytíte se proti Ústí?
Nejde o to chytit se. Musíme vyhrát. Nic jiného nebereme.


Šestkrát po sobě šel ve vašem utkání do vedení soupeř. Co uděláte, aby se to tentokrát nestalo?
Trenér o tom s námi mluvil. Většinou ten gól dostaneme v přesilovce. Prohráváme a pak nás stojí spoustu fyzických a hlavně psychických sil, abychom utkání otáčeli. Z Ústím to nesmíme dopustit.


Po Ústí vás čeká reprezentační přestávka. Uvítáte ji?
Budou jen dva dny volna a pak budeme zase trénovat. Odpočinek to bude, ale spíše po psychické stránce.