Přestože se kádr pátečního soupeře Mountfieldu dost vyměnil, nalezne na soupisce Karlových Varů několik kamarádů. „Milan Procházka, Míra Duben, Ondra Němec nebo brankář Lukáš Mensátor. S nimi si občas zavolám,“ vypočítává.


Proti svým bývalým mužstvům většina hokejistů vypisuje prémie v případě úspěchu. Nejinak tomu bude i dnes v případě Tomáše Vaka. „Určitě něco vymyslím. Dělává se to proti mužstvům, kde člověk hrává. Snad to vyjde,“ přeje si.


Energie K. Vary hraje letos až nečekaně dobře a v tabulce figuruje dokonce na druhém místě. „Mužstvo tam bylo vhodně posílené a daří se mu. Jsou pohromadě už tři roky a to je znát,“ zdůrazňuje sehranost dnešního soupeře.


Z vyrovnaného kolektivu vyzdvihuje kvalitní brankářskou dvojici. „Výborně chytající Mensator se Sáblíkem, to je základ dobrých výsledků Karlových Varů,“ míní.


Západočeši se vždy vyznačovali hodně nepříjemným defenzivním stylem hry. „U toho zůstalo, ale k tomu ještě vylepšili hru dopředu. Je to ještě nepříjemnější soupeř než v minulosti,“ je přesvědčen. „Musíme hrát stejně jako v předcházejících zápasech a úspěch by se měl dostavit,“ hledá recept na obávaného protivníka.


Duel prvního s druhým je jednoznačně šlágrem kola. „Určitě přijde hodně diváků a přál bych si, abychom vyhráli,“ těší se na atraktivní duel.