Jihočeši se ale na vítězství tentokrát nadřeli více než v pátečním prvním utkání. Padesát minut se hrálo bez branek a odpor soupeře definitivně zlomil až gól Vydareného deset minut před koncem. Slovenský bek se trefil i v první duelu. „Moc gólů nedávám. O to větší radost mám, že pomohly k vítězství,“ upřímně se po utkání radoval.

Pojišťovací druhou branku přidal v 57. minutě Kůrka. Hosté se střelecky prosadili pouhou vteřinu před závěrečnou sirénou, když menší ztrátu koncentrace domácích potrestal Řezníček. „Stalo se nám to už podruhé za sebou. Naštěstí ten gól nikdy nic neřešil. Přesto mne to samozřejmě mrzí. Koncentraci je třeba udržet až do konce,“ uvedl trenér vítězů Josef Jandač.

Střelec jediného gólu hostí Josef Řezníček ze své trefy pochopitelně nijak moc velkou radost neměl. „Ten gól už bohužel nic neřešil,“ posteskl si. Přestože se na první gól dlouho čekalo, vyprodaná Budvar aréna se rozhodně nenudila. Více šancí měli domácí, ale Mensator v brance K. Varů prokazoval dobrou formu.

Obrovskou možnost měl na druhé straně Košťál, jenž dokonce ve dvojnásobném oslabení vystihl rozehrávku soupeře, řítil se sám na Turka, ale výborného gólmana domácích nepřekonal. Z Jihočechů byl nejblíže gólu v polovině zápasu Hřebejk, jehož střela cinkla o břevno karlovarské svatyně. „S narůstajícím časem bylo jasné, že rozhodne, kdo dá první gól. Naštěstí jsme ho dali my. Byl to rozhodně podstatně urputnější zápas než v pátek,“ uznal Jandač.

Jeho karlovarský protějšek Zdeněk Venera viděl kvalitní a vyrovnané utkání. „Nejlepšími hráči zápasu byli oba brankáři. První gól zápasu rozhodl. My jsme ho nedali, přestože jsme si vytvořili nějaké šance a měli jsme i samostatný nájezd. V koncovce nám ale chybělo i trochu štěstí. Domácí nám toho stejně jako v prvním zápase moc nepovolili a brankář Turek chytá opravdu výborně,“ ocenil Venera kvalitní výkon soupeře.

Menší počet gólů trenéra Jandače nijak nepřekvapil. „Hraje se semifinále play off a něco podobného se dalo čekat. Narazily na sebe kvalitní týmy. A nedá se očekávat, že by někdo někoho válcoval. V play off většinou padá málo branek,“ uvedl.

V úterý a ve středu se hraje v Karlových Varech. Pátý duel by se uskutečnil v pátek na jihu Čech (17.25).

Fakta a rozhovor s Tomášem Kůrkou si můžete přečíst v ČbD 25.3. na straně 20.