V brance hostí poprvé v letošním play off nahradil Turka od začátku zápasu Chábera a v sestavě chyběla trojice zraněných Vydarený, Hudec a Květoň. Do obrany tak byl z Ml. Boleslavi povolán Macháček a další bek Novák se dokonce objevil na pravém křídle čtvrtého útoku.

Hosté začali podstatně aktivněji než o den dříve. První vážnější střelu vyslal v 6. min. na Mensatora Hřebejk, na druhé straně zase trefil Pech zblízka boční konstrukci Cháberovy svatyně. V 8. min. se Jihočeši za svou aktivitu dočkali zaslouženého ovoce. Kůrka nezištnou přihrávkou vyzval obránce Gřegořka, jenž neměl problém trefit odkrytou branku. Ve 12. min. ale bylo vyrovnáno. V první přesilovce zápasu Košťál úplně sám před Cháberou ještě přestřelil, ale krátce poté skončila Grófova dělovka od modré v horním růžku hostující branky.

Stejně jako v úterý o všem rozhodla z pohledu Jihočechů kritická druhá třetina. Nejprve promarnili možnost hrát více než minutu a půl přesilovku pět na tři. Mensatora sice zasypali sprškou střel, ale gól jako už tradičně nedali…Dvojnásobnou početní výhodu pak dostali na necelou minutu také domácí, kteří byli podstatně úspěšnější. Dělovku Grófa sudí po poradě s kolegou u videa uznali a domácí vedli 2:1. Ve 35. min. to bylo už 3:1. Při přesilovce čtyři na tři se od modré trefil obránce Řezníček a atakovaný Chábera nestačil včas reagovat. Na 4:1 zvýšil z těžkého úhlu Bílek a dílo zkázy dokonal po rychlém protiútoku pátým zásahem Zucker.

Ve třetí třetině už se v sestavě hostí neobjevoval obránce Sičák, jenž odstoupil s podezřením na zlomeninu nohy. Ve 45. min. zaskočil střelou švihem Toman Mensatora a snížil na 5:2. Podobný kousek se o dvě minuty později podařil bekhendem Frolovi a domácí rázem vedli jen o dva góly. Šest minut před koncem dokázal v přesilovce snížit dorážkou Brabenec a vrátil Mountfield naplno do zápasu. Vyrovnání však odmítl Kůrka, jenž jel v samotném závěru sám na Mensatora.

Co na to trenéři

Milan Černý (Č. Budějovice): „Utkání jsme měli dobře rozehrané. Opět rozhodla druhá třetina, kterou jsme odehráli hodně špatně. Pozitivní je, jak jsme odehráli třetí třetinu. To je pozitivní výstup do další série.“

Václav Baďouček (K, Vary): „Do zápasu jsme vstoupili hodně těžkopádně. Důležité bylo, že se nám podařilo rychle zareagovat na první gól soupeře. Přežili jsme dvojnásobnou přesilovku a sami jsme naopak potrestali v přesilovkách nedisciplinovanost soupeře. Třetí třetina byla pro naše hráče další zkušeností. Proti tak kvalitnímu soupeři, jakým Budějovice jsou, je třeba hrát naplno i za stavu 5:1.“