Západočeši patří k největším překvapením letošního ročníku. „Trenér Venera s týmem systematicky pracuje a probíhá tam rozumný výběr hráčů. V minulosti se do mužstva hodně investovalo, ale úspěch v play off se nedostavil. Panuje tam asi pracovní atmosféra, mužstvo je dobře poskládané. Proto jsou podle mého tak vysoko,“ míní asistent trenéra Mountfieldu Milan Černý.


Za až tak velké překvapení ale asistent výkony Energie nepovažuje. „Dobře hráli už loni a letos tým vhodně doplnili dvěma kvalitními hráči z kladna. Dobře pracují a jejich výsledky mne nepřekvapily,“ tvrdí.


Velkou oporou soupeře je brankář Mensator a také první útok s reprezentačními zkušenostmi Kumstát, Sku〜hravý, Košťál. „Všichni jsou to vysocí hráči,“ všiml si Černý. „Vary mají dobře zvládnutou defenzivu, což nikomu moc nevoní. V každém případě se jedná o souboj týmů z čela tabulky, který bude mít velký náboj. Po porážce v Litvínově je to pro nás velká výzva.“

Hrát svou hru

Nepříjemného stylu soupeře se trenér nijak neobává. „Pokud budem hrát naši hru, tak uspějeme. Musíme si poradit se zhuštěným středním pásmem, na to jsme se zaměřovali v tréninku. Důležitý bude rychlý přechod do útoku. Nemusíme toho moc měnit proti předcházejícím zápasům,“ naráží na v neděli skončenou sérii deseti vítězství v řadě.


V dresu K. Varů nastupuje vyhlášený rváč Ustrnul. „On už se ale tolik nerve,“ upozorňuje Černý. „Naopak se přes něj dají vytvářet brankové situace, protože v defenzivě není stoprocentní. Určitě se s ním nebudeme mlátit,“ ujišťuje.


Mountfield nastoupí až na dlouhodobé marody Cháberu s Kuchejdou kompletní a v brance s Romanem Turkem.