Duel vedoucích dvou týmů extraligy letos podruhé vyprodal Budvar arénu a ta viděla od úvodních minut parádní hokej. Do domácí branky se vrátil Turek, nevděčná role třináctého útočníka zůstala Květoňovi.


Domácí do zápasu vtrhli jako uragán. Hned po sedmnácti vteřinách mohl otevřít skóre Hudec, po Vakově střele zůstal kotouč snad deset centimetrů před brankovou čárou, zády stojící Kotrla ho však nedokázal dotlačit do branky. Pak přišly velké chvíle hostí. V 6. min. ulétl po levém křídle Kumstát a poprvé prostřelil Turka. Hned z protiútoku Veselého přihrávku tečoval Vak do břevna. V 10. min. to bylo už 0:2, když další rychlý brejk a přečíslení zakončil přes obránce Vydareného do růžku domácí klece Skladaný. A mohlo být ještě hůř, kdyby Turek nezlikvidoval tutovku Procházky. Jihočeši však potvrdili, že je hned tak něco nezlomí. O minutu později totiž snížil znovu na rozdíl jediného gólu zblízka Hudec. V závěru první třetiny vyvolala první řada Mountfieldu obrovský zmatek před brankou soupeře a jedenáct vteřin před první sirénou vyrovnal dorážkou důrazný Brabenec.

Hrubka Mensatora

Hned v úvodu druhé třetiny nevyužil stoprocentní šanci ani nadvakrát Hübl. Následnou přesilovku už domácí přetavili ve vedoucí gól Šimánkem. Hosté spoléhali na brejky. Po jednom z nich se řítil sám na domácí branku reprezentant Skuhravý, jenž ztroskotal na Turkovi. Jihočeši pak přežili 46 vteřin trvající dvojnásobné oslabení a ve čtyřech navíc dokázali přidat čtvrtou trefu: hrubku gólmana Mensatora v rozehrávce dokázal potrestat tvrdou střelou Hřebejk.


V úvodu závěrečného dějství domácí propadli. Několikrát je sice podržel brankář Turek, ale proti třetímu gólu Hluchého v přesilovce ve 46. min. zasáhnout nemohl. O minutu později se prodral do domácí třetiny vysoký Kumstát a ač faulován, dokázal vyrovnat. Ve 48. min. si vybral první slabší chvilku v sezoně brankář Turek, jemuž vypadlo z lapačky lehké nahození Melenovského, a ke zděšení zaplněné haly skončilo v jeho brance. Deset minut před koncem ale bylo znovu vyrovnáno, v Mensátorově síťce skončila střela Tomana od modré.


Prodloužení přes šance domácího mužstva branku nepřineslo a tam musely rozhodnout samostatné nájezdy. Za hosty proměnili Řezníček, Bílek i Košťál, v domácím dresu se trefil pouze Hübl.

 

Jak to viděli oba trenéři?

Zdeněk Venera (K. Vary): „Byl to hodně divoký zápas. Takové nejsme zvyklí hrát. Pro diváky to bylo určitě zajímavé, ale pro nás trenéry muka. Domácí začali hodně aktivně, ale paradoxně jsme dva góly dali my. Ve druhé třetině soupeř potrestal naše chyby. Do závěrečné třetiny jsme šli s tím, že už nemáme co ztratit. Domácí ale jakoby přestali hrát. Remízu považuji za spravedlivou, v nájezdech jsme měli štěstí.“


Josef Janda (Mountfield): „Hrál se hokej nahoru dolů. Výsledek se z obou stran otáčel a oboustranně se hrál kvalitní hokej. Vary podaly výborný výkon a byl to nejlepší soupeř, který se u nás zatím představil. Dokázaly potrestat výpadky, které jsme ve hře měli. Pro diváky to bylo zajímavé utkání, pro nás trenéry už to tak příjemné nebylo.“

Branky a nahrávky: 11. Hudec (V. Hübl), 20. Brabenec (V. Hübl), 22. Šimánek (Kůrka), 29. Hřebejk, 50. Toman (Hudec) - 6. Kumstát (Skuhravý), 10. Skladaný (Kristek), 46. Hluchý (Kraft), 47. Kumstát (Košťál), 48. Melenovský (Grof), rozh. nájezd Bílek.