Hosté přijeli v kompletním složení i s uzdravenými marody Novákem a Hřebejkem. V brance dostal letos poprvé šanci Chábera, zachytal výborně a měl velký podíl na bodovém zisku svého týmu.


Jihočeši začali na ledě silného soupeře s otevřeným hledím a v první třetině několikrát vyzkoušeli Mensatora v karlovarské brance. Ten byl však pozorný, stejně jako jeho protějšek Chábera. Do největší šance první třetiny se dostal ve 14. min. Skuhravý, který jel sám na brankáře Mountfieldu, ale ani nadvakrát ho nedokázal překonat.


Druhá třetina už se nesla v opatrnějším duchu a také šancí nebylo tolik jako v první části hry. Oba gólmani nadále drželi čisté konto.
V úvodu třetí třetiny nepřekonal Mensatora v dobré pozici Brabenec a na druhé straně trefil Duben břevno hostující branky. Ve 48. min. předvedl Chábera zákrok zápasu, když ve své lapačce skryl puk po střele najíždějícího Padělka.


O minutu později ale uhodilo na druhé straně. Kapitán Sailer vypálil přesně z prostoru mezi kruhy a hosté vedli. Domácí si pak vynutili tlak, ze kterého ale ujel Šimánek. Tísněn však Mensatora podruhé nepřekonal.


Necelou minutu a půl před koncem se domácí lavička odhodlala k power play, žádné drama se však nekonalo. Puk vybojoval Brabenec, zavezl ho přes celé hřiště a do prázdné branky pohodlně pečetil skóre. Jihočeši vyhráli už počtvrté za sebou za tři body a nejlépe jak mohli pozvali fanoušky na zítřejší šlágr se Slavií Praha , který začíná v 17 hodin.

 

Fakta

Branky a nahrávky: 49. Sailer (Šimánek), 59. Brabenec (M. Hudec). Rozhodčí: Rejthar - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 3400.


K. Vary: Mensator - Dobroň, Řezníček, Grof, Duben, Jiří Hanzlík, Prošek, Němec, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Skladaný - Milan Procházka, Pech, Hluchý - Bahenský, A. Padělek, Kuběna. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.


Mountfield: Chábera - Sičák, Frolo, Toman, Gřegořek, F. Novák, Vydarený, Bolf - Kůrka, V. Hübl, Veselý - M. Hudec, Brabenec, Mertl - Sailer, Šimánek, Hřebejk - L. Květoň, Vak, Kotrla. Trenéři: Jandač a M. Černý.