Nejvyšší soutěž měla až na tři předehrávky volné úterý a přece jen tak trochu ubrala ze zběsilého tempa posledních dní. „Kratičké volno jsme uvítali, protože v posledním utkání s Litvínovem bylo vidět, že na některých herních věcech potřebujeme zapracovat,“ souhlasí asistent trenéra Milan Černý.
Na žádost reprezentace vypadl na úterý plánovaný přátelský zápas s reprezentační dvacítkou. „Máme málo hráčů, kterým by chyběly zápasy. Spíše by to odehrál zase někdo navíc. Raději jsme potrénovali a regenerovali. Nijak nám zrušení zápasu nevadilo,“ tvrdí.

Silný soupeř

Již dnes nastoupí Jihočeši na horkém ledě v Karlových Varech. „Mají kompaktní a pracovité mužstvo od výborného brankáře přes úpornou obranu až po úspěšný útok. Těžko se tam hledají slabá místa. Pokud ale podáme náš běžný výkon, tak se nemusíme bát o bodový zisk,“ respektuje sice sílu soupeře, ale zároveň více věří svému týmu. „Už to nejsou jenom Kumstát se Skuhravým. Je to kvalitní soupeř a s těmi kvalitními hrajeme rádi.“


Domácí zápas proti K. Varům českobudějovickým hokejistům moc nevyšel a nakonec podlehli po samostatných nájezdech. „Byly to body, které jsme prohospodařili. Za příznivého stavu jsme utkání měli dohrát jinak a byl to jeden z duelů, který nás později dost mrzel,“ připouští.


Poslední zápas s Litvínovem Mountfield hlavně odbojoval a zvládl výsledkově. „To je občas cennější než hladká výhra. Takový zápas by nám mohl dost pomoci do dalšího průběhu extraligy,“ míní.


Drobné zdravotní problémy měli obránce Novák a útočník Hřebejk. „Jejich stav se den ode dne lepší a minimálně jeden z nich bude. Snad oba,“ věří Černý. „Určitě nastoupím,“ ujistil nás bojovník Štěpán Hřebejk. „Žádné větší problémy nemáme. Měli bychom jet kompletní. Maximálně by mohl chybět Filip Novák,“ dodal konkrétněji asistent.

Nastoupí Chábera?

V brance podává naprosto spolehlivé výkony zkušený Roman Turek. To je samozřejmě potěšitelné, ale na druhou stranu se do hry vůbec nedostane jeho náhradník Chábera. „Je možné, že Chábera nastoupí právě v Karlových Varech. Já osobně ale zastávám názor, že dokud Eda Turek chytá dobře a nemá žádné problémy, aby si potřeboval odpočinout, tak bych mu vycházel vstříc a hýčkal si ho. Na druhou stranu to pro dvojku není jednoduché. Musí být optimálně připraven. Víme o Chábičovi, že to za Edu vždycky odchytal dobře a jeho čas přijde. Až bude potřeba, tak určitě bez problémů naskočí,“ je Černý přesvědčen.


Na čele extraligy se nyní hraje o každý bod a špička je hodně vyrovnaná. „Jsem rád, že jsme vepředu a počítáme body nahoru. S nadsázkou řečeno je jednodušší hrát nahoře, než bojovat někde na hranici play off. Jsme rádi, že jsme tam, kde jsme. Dává nám to větší klid pro práci,“ chválí si Černý.