Chytal Chábera

V brance Mountfieldu se letos poprvé na domácím ledě představil Chábera, v sestavě naopak chyběl zraněný útočník Hřebejk, kterého opět nahradil Kuchejda. Hosté z K. Varů přijeli bez zraněného gólmana Mensatora, jehož místo zaujal Sáblík.

První třetina byla hodně rozháraná a odehrála se prakticky bez šancí na obou stranách. Utkání začalo dvěma po sobě jdoucími přesilovkami hostí. V té první Chábera likvidoval pokus Melenovského z úhlu, v té druhé Energie nevystřelila vůbec. Sudí Šindler pak nabídl hostím ještě jednu početní výhodu, ta však byla z jejich strany už vůbec nepovedená. Lídr extraligy se tak poprvé dostal pořádně ke slovu až ve 14. min., kdy Sáblíka vyzkoušel dělovkou Gřegořek. Hra nabírala tempo jen skutečně pozvolna a přestávka byla pro všechny přítomné vysvobozením.

Leopardí skok

Druhá třetina začala minutu a patnáct vteřin trvající přesilovkou hostí pět na tři. Grof trefil brankovou konstrukci a při obrovské šanci Skuhravého se zaskvěl Chábera.

Pak se konečně začali rozjíždět i Jihočeši a Sáblík se potil při utěšených střelách Šimánka a Hübla. Sičákovu hrubici v rozehrávce mohl potrestat znovu Skuhravý, Chábera mu však radost z téměř jistého gólu překazil leopardím skokem. Mountfield se do šancí dostával jen hodně lopotně a co prošlo, pochytal spolehlivý Sáblík.

Do třetí třetiny vstoupili domácí aktivně. Několikrát vytvořili před brankou soupeře pořádný závar, ale kýžený gól nedali. Postupem času tlak narůstal, leč bez větších šancí. Naopak Energie hrozila z brejků a při střelách Procházky a Kristka musel čarovat výborný Chábera. Dvě minuty před koncem mohl rozhodnout Skuhravý, ale i napotřetí ztroskotal na českobudějovickém gólmanovi. K naprosté spokojenosti hostí tak zápas dospěl do prodloužení.

V něm nejprve nevyužil dobrou příležitost Gřegořek a poté domácí promarnili dvouminutovou přesilovku, takže musely rozhodnout samostatné nájezdy. Z domácí strany byli v první sérii úspěšní Šimánek a Hübl, na straně soupeře Řezníček a Kraft. Ve druhé neuspěli Hübl ani Šimánek, o bodu navíc rozhodl hostující Melenovský.

 

Jak to v Budvar Aréně viděli trenéři?

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): „Hrál se vyrovnaný a celkem pohledný zápas. V první polovině zápasu jsme měli více ze hry a Skuhravý neproměnil dvě tutovky. Od poloviny zápasu se to otočilo ve prospěch soupeře. Výsledek 0:0 považuji za spravedlivý. V prodloužení jsme byli rádi, že jsme přežili přesilovku domácích. V nájezdech jsme měli více štěstí.“

Milan Černý (Mountfield ČB): „Souhlasím s hodnocením kolegy Chybělo nám více jiskry v útočné fázi. Zápasů je ale tolik, že se nedají všechny odehrát v takovém tempu.“