Rozhovor s Janem Cháberou si můžete přečíst v ČbD 28.3. na straně 18.

V obou zápasech na ledě soupeře Jihočeši doslova propadli ve druhých třetinách, které rozhodly o výsledku. Ale oproti úternímu třetímu utkání, kdy už se nezmohli na větší odpor, ve středu ještě dokázali zápas pořádně zdramatizovat. Z nepříznivého stavu 1:5 dokázali snížit na rozdíl jediného gólu a v samotném závěru měl Kůrka na hokejce pozvánku do prodloužení.

Své sólo ale bohužel neproměnil. „Přes ten dramatický závěr o výsledku rozhodla druhá třetina. Určitě je pozitivní, že jsme se ve třetí třetině zvedli, ale zápas se lámal dříve,“ posteskl si asistent trenéra Mountfieldu Milan Černý.

Druhá třetina hostím skutečně vůbec nevyšla. „Hráli jsme v ní špatně,“ připouští asistent. „Domácí naopak dobře a sehráli výborně přesilovky. V play off jsme spoustu oslabení ubránili a tentokrát jsme měli hrát lépe,“ zlobil se.

Tři z pěti gólů dali domácí právě v přesilovkách. Některá vyloučení se přitom zdála hodně přísná a Jihočeši tentokrát asi právem mohou žehrat na nepřízeň rozhodčích.

Sporný byl především třetí gól domácích, při kterém byl minimálně na hranici regulérnosti atakován brankář Chábera. „Situaci jsme viděli na videozáznamu a jednalo se o jednoznačný faul na brankáře,“ zlobil se po utkání sportovní manažer HC Mountfield Jaromír Látal. „Výkon rozhodčích byl nevyvážený.“

Oficiální protest

Ve čtvrtek vedení klubu podalo oficiální protest. „Oboustranně tam bylo hodně zákroků za hranicí pravidel. Zápas byl řízen úplně jinak než v základní části. Místy šlo o zdraví hráčů. Ale zdůrazňuji oboustranně,“ vysvětlil Látal důvod protestu.

Druhou věcí jsou přesilovky v podání Mountfieldu, které jsou bolavým místem hry týmu. Zatímco v základní části byla produktivita na velice slušné úrovni, v play off se hra v početní výhodě nedaří. Především v přesilovkách pět na tři je mužstvo prakticky bezzubé, a přitom právě to bývají klíčové momenty zápasů.

Ze sestavy Jihočechů vypadli kvůli zranění po Kuchejdovi také obránce Vydarený a další dva útočníci Hudec s Květoněm. Na pravém křídlě čtvrtého útoku se tak objevil obránce Novák. „Jako obránce má předpoklady pro hru v útoku. Jeden útočník nám chyběl, proto hrál v útoku právě on a vedl si velice dobře. Nakonec se do obrany vrátil. S jeho výkonem můžeme být spokojeni,“ tvrdí Černý.

Marodka týmu se na západě Čech povážlivě rozrostla. Manažer Látal však podává uklidňující informaci: „Vydarený, Sičák a Hudec budou připaveni na zápas,“ ujišťuje. . Dohromady by se měli dát i další hráči, kteří měli problémy, takže mimo hru by měl zůstat jenom dlouhodobě zraněný Kuchejda.