Rozhovor s Karlovarským trenérem Zdeňkem Venerou si můžete přečíst v ČbD 3.4. na straně 14.

„Ze tří pokusů jsme měli alespoň jednou uspět na hřišti soupeře. To podle mého rozhodlo,“ hledá důvody neúspěchu.

Výkony doma a venku byly v podání Jihočechů jako noc a den. Na západě Čech neodehráli ani jeden dobrý zápas. „Hráli jsme asi zbytečně ofenzivně. Měli jsme hrát více dozadu. Ale po skončení série už se to lehce říká. Věřili jsme si, že uspějeme s hokejem, jaký jsme hráli po celou sezonu. Bohužel to nevyšlo,“ bezmocně pokrčí rameny.

Největším problémem týmu byla už ve čtvrtfinálové sérii proti Kladnu zcela neproduktivní koncovka. „Vary výborně bránily a velice dobře jim zachytal brankář Mensator. Nedařily se nám moc ani přesilovky. Vary ale opravdu dobře bránily a jen těžko se nám prosazovalo,“ hledá Veselý příčiny malého počtu vstřelených gólů v play off.

Po dvou čtvrtých místech se letos Mountfield mohl radovat alespoň z bronzových medailí. „Převažuje zklamání, protože jsme podle mého měli na to, abychom hráli finále. Když se ale ohlédneme, tak sezona to byla úspěšná. Vyhráli jsme základní část, což potvrzuje dlouhodobě vysokou výkonnost. Přestože jsme nakonec v semifinále vypadli, tak sezonu musíme hodnotit jako úspěšnou,“ je přesvědčen.

Veselý má ve sbírce dvě zlaté extraligové medaile (jednu ze Zlína a jednu ze Vsetína), dvě stříbra ze Zlína teď poprvé bronz. Co bude dál, zatím sám neví. „Budeme mít nějaké společné posezení a pak se všichni rozutečeme domů. Žádná oficiální akce však už nebude. Odevzdáme věci a rozjedeme se domů.“

Jestli Veselý naskočí do letní přípravy opět na jihu Čech, to ještě teď neví. „Smlouvu ještě podepsanou nemám. V nejbližších dnech bych to chtěl vyřešit,“ ujišťuje.