„I ve vlastním oslabení se snažíme hrát ofenzivně, a když to jde, tak napadat obránce. Záleží to na situaci a někdy to soupeře překvapí,“ říká.
Litvínovské to skutečně zaskočilo. „Ztratili puk za brankou. Byla to hlavně chyba obránce. Nečekali to on ani brankář. Objel jsem branku a napoprvé mi to stačil ještě brankář chytit. Napodruhé už jsem dostal puk do branky,“ popisuje svůj gól.


Herně zápas nevyšel týmu úplně ideálně. O to větší cenu ale na druhou stranu tři body mají. „Za ty tři body jsme opravdu rádi. Pohledný zápas to určitě nebyl, ale to je dáno i soupeřem a také velkým množstvím zápasů v poslední době. Všechna utkání asi ani nemohou být divácky tak atraktivní,“ vysvětluje. „Proto jsme také rádi, že jsme tři body v tak těžkém utkání urvali. Teď se soustředíme na další.“


Dnes hraje Mountfield v Karlových Varech. „Připravovali jsme se na hru venku se silnými soupeři. Nebylo to ale nic nového. Jenom jsme si to zopakovali,“ uvádí. Trenér Jandač v posledních zápasech zamíchal složením jednotlivých útoků. S tím zlínský odchovanec problém nemá. „To mi nevadí. Hlavně jsem rád, že se teď dostávám trochu víc na led než dřív. S kým hraju v útoku si nevybírám.“


V Karlových Varech dnes nečeká Jandačovy svěřence nic lehkého. „Je to silný tým. Ve Varech je trochu specifické prostředí. Když se jim daří, tak jim pomáhají i diváci. My ale chceme bodovat v každém zápase a rozhodně jim nedáme nic zadarmo,“ ujišťuje.