Herní vzestup vítkovických hokejistů se o víkendu zasekl. Po pátečním neúspěchu na Spartě padl ostravský klub i v domácím utkání s Českými Budějovicemi, které po dvou bezgólových třetinách udeřily v závěru góly Mertla s Hüblem. Bez zraněného centra Burgera už domácí dokázali Hruškou pouze snížit na konečných 1:2.

Vyrovnaný duel

Vyrovnaný mač řídily defenzívy, šance byly k mání pouze v přesilovkách. Hned při té první se proti Petrovickému zaskvěl Turek, když nepropustil jeho pokus z brankoviště. Ve 14. minutě mu pomohlo štěstí; Marušákovu ránu odmrštil zadní mantinel před nekrytou část branky, ale Prorok propnul jen vnější síťku.


Hosté kráčeli ve stopách soupeře. Největší příležitosti si vypracoval při Marušákově vyloučení Brabenec, ale v prvním případě napálil Pruska do masky a podruhé netrefil branku.


Silový hokej příliš nenadchl. Brankových situací bylo poskrovnu, týmy se přes pozornou defenzívu nedostaly ani do přečíslení a Fryčerův výběr neposadila do sedla ani takřka šestiminutová přesilovka, kterou rozdělila první a druhá část.


Vedení tak musel nabídnout domácím Gřegořek, který v 36. minutě chybou v rozehrávce uvolnil cestu Šimíčkovi, ale jeho sólo zmařil Turek a dorážka zazvonila jen na tyčku. Vítkovice ledabyle zahazardovaly i s výhodu pět na tři. Přestože ji rozdělila přestávka, za 79 sekund se v příležitostech postupně zjevili Petrovický, Ujčík, Šimíček a Krenželok, ale Turek odolal a domácí tím patrně nadobro urazili hokejové štěstí.

Hübl pečetil

Střelecké strádání prolomil ve 46. minutě z úhlu Mertl, kterého při signalizované výhodě našel pasem zpoza branky Vydarený. To už domácí kouč Fryčer míchal sestavou, ale křídla narostla soupeři. Jihočeši ovládli další minuty, Prusek zázračně zlikvidoval Šimánkův nájezd a po Hüblově teči ho spasila tyčka. Tři body tak zpečetil až kapitán Hübl, který při dalším avizovaném vyloučení přijal Brabencův pas a krátké sólo neomylně zakončil švihem na Pruskovu vyrážečku.


Domácí se sice rychle vrátili do hry. Plejádu hvězd v domácím celku střelecky zastínila čtvrtá řada 'bezejmenných', ale Hruškova dorážka už na dělbu bodů neměla vliv. O závěrečný nápor se Vítkovičtí připravili vlastní nedisciplinovaností.

 

Trenéři po utkání:

Miroslav Fryčer (Vítkovice): „Viděli jsme vysoce kvalitní utkání. Z naší strany v tom bylo hodně srdce a nasazení, bohužel nám chybělo trochu štěstí. Ve druhé třetině jsme byli lepší, ale šance, které jsme si vypracovali, hráči neproměnili. Také díky Turkovi, který chytal skvěle, ale totéž se dá říct i o našem Martinu Pruskovi.“


Josef Jandač (České Budějovice): „Postupem času bylo jasné, že kdo dá gól, ten bude mít v závěru výhodu. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé nás soupeř přehrál, protože jsme byli pasivní. A v závěru jsme byli šťastnější, když se nám podařilo dát první gól. Lví podíl má na výsledku také brankář Turek, který nás podržel.“