V průběhu pauzy Jihočeši poctivě potrénovali. „Samozřejmě v sestavě bez pětice reprezentantů. Na to jsme museli brát zřetel, ale pauza svůj účel splnila. Kluci si psychicky odpočinuli a hodně se natrénovalo,“ chválí si asistent trenéra Milan Černý. „Byl větší prostor na náročnější věci, které se při normálním zápasovém rytmu dají dělat jen těžko,“ dodal.


Z reprezentačních srazů se všichni vrátili v pořádku, takže po dlouhé době budou mít trenéři k dispozici úplně kompletní kádr, včetně rekonvalescentů Chábery a Kuchejdy. „To je pochopitelně příjemné,“ souhlasí asistent.


I když ne všechny, něco ze zápasů českého výběru na Karjala Cupu Černý v televizi viděl. „Co jsem viděl, tak naši kluci obstáli. Neztratili se a celkově mužstvo nepropadlo. Nešlo od porážky k porážce a o každý výsledek se porvalo,“ kladně hodnotí vystoupení českého týmu v Helsinkách.


Forma mužstev po přestávkách bývá tak trochu loterií. „Delší dobu se nehrálo, takže uvidíme, jak to bude vypadat. Hráči si odpočinuli, budou mít novou chuť a motivaci. Podle mého je dobře, že hrajeme doma,“ je přesvědčen.


Zítřejší soupeř Mountfieldu Vítkovice Steel patřil před sezonou k favoritům celé soutěže. „Podle soupisky je to jeden z nejnabitějších týmů v extralize,“ tvrdí Černý. „Zatím malinko zaostávají za papírovými předpoklady. Ale sezona je dlouhá a může být ještě všechno jinak. Je to velice silný soupeř,“ upozorňuje trenér.


Právě na Vítkovice se ale Jihočechům docela daří. „U nich je hodně velké hřiště a je to jiné než u nás. Mají tam silné hráče a dobré v přesilovkách. Je tam řada současných i bývalých reprezentantů. Čeká nás v každém případě složité utkání, ale jsem přesvědčen o našem úspěchu,“ tvrdí Milan Černý před zítřejším atraktivním duelem.