Již pošesté za sebou Jihočeši inkasovali první gól a pak museli dohánět náskok soupeře. Tentokrát Zlín zužitkoval už v páté minutě přesilovou hru Balaštíkem. „Nevíme přesně, v čem je příčina špatných začátků utkání,“ krčí rameny asistent trenéra Mountfieldu Milan Černý.


Inkasovaný gól při přesilovce soupeře je samozřejmě i určitou shodou okolností, ale jak sám Černý přiznává, vstupy jeho mužstva do utkání nejsou optimální. „Něco nám chybí. Možná je to trochu slabší koncentrace. V každém případě bychom do zápasů měli vstupovat výrazněji,“ je si vědom.

Spousta šancí

Přestože hosté prohrávali a ve druhé třetině dostali ještě jeden gól, měli spoustu možností šancí na vyrovnání. „Měli jsme opravdu hodně šancí a mohli jsme vyrovnat ještě i v závěru zápasu v power play,“ lituje asistent.


Za stavu 2:0 navíc rozhodčí hostím neuznal gól, který podle jejich názoru platit měl. „Údajně to byl regulérní gól, rozhodčí ale odpískal přihrávku rukou. Nechápal jsem, že si byl tak jistý a ani se nešel poradit s videorozhodčím. Ještě si celou situaci musím prohlédnout ze záznamu, ale při pohledu ze střídačky se jednalo skutečně o regulérní gól,“ je přesvědčen.


Vzhledem k průběhu zápasu se jeví bodová ztráta ze Zlína jako zbytečná. „Měli jsme na víc a rozhodně jsme ve Zlíně měli bodovat,“ souhlasí Černý. „Je to jedna z proher, která nám vyloženě vadí. Třeba na Slavii jsme také prohráli, ale tam byl soupeř lepší. Z prohry ve Zlíně si musíme vzít ponaučení,“ zdůrazňuje.


V brance Mountfieldu se vůbec poprvé objevil od začátku Turkův náhradník Altrichter. „Chytal velice dobře,“ chválí asistent. „Eda Turek si chtěl na jeden zápas odpočinout,“ vysvětluje hlavní důvod nasazení druhého gólmana.


V sestavě ještě chyběl ze zdravotních důvodů obránce Gřegořek a uzdravující se Bolf plnil roli osmého připraveného beka. Druhý extraligový zápas si tak letos zahrál Macháček, jenž hostuje v Ml. Boleslavi.


Na návrat do týmu se pomalu chystá brankář Chábera, jenž po zranění kolena poprvé nastoupil na střídavý start za prvoligový Most. A přestože jeho tým 1:3 prohrál, on podal velmi dobrý výkon. „Jsou na něj výborné reference,“ souhlasí Černý.


V tomto týdnu odehraje Mountfield jediný extraligový zápas, ve kterém přivítá v pátek od 17.30 nováčka z Ústí nad Labem. Poté bude následovat reprezentační přestávka.