Ve 23. kole extraligy vyhráli hokejisté HC Mountfield nad Zlínem 3:0. Zítra je čeká závěrečné vystoupení v Lize mistrů v Bratislavě se Slovanem.

Domácí byli po celý zápas aktivnější, ale na jejich hokejkách byla znát nervozita, která přinášela řadu nepřesností. Přesto se dostali v 8. min. do vedení, když obránce Toman švihem od modré překvapil mladíka Sedláčka v brance soupeře. Vyrovnat mohli po akci dva na jednoho Kollár s Rachůnkem, ale druhý jmenovaný přestřelil.


Ani ve druhé třetině se nehrál nějaký strhující hokej. Navrch měli nadále Jihočeši, ale uklidňující druhý gól nepřicházel. V polovině zápasu vyrobil při vlastní přesilovce hrubici Kollár, kterou Kůrka nedokázal potrestat. Domácí ohrožovali Sedláčka hlavně v přesilovkách, chyběl jim však větší důraz a přesnost. „Na našich hokejkách je pořád nervozita a nepohoda. Právě při šancích se to projevuje nejvíce,“ všiml si trenér Ernest Bokroš.


V úvodu závěrečného dějství vychytal Balaštíka ve velké šanci Turek. Pojišťovací gól mohl dát Kůrka, který ve vlastním oslabení sebral puk Hamrlíkovi, řítil se sám na Sedláčka, leč mířil těsně vedle. Jihočeši se tak dočkali až v dalším oslabení pět minut před koncem. Opět Kůrka sice v koncovce selhal, ale jeho nepovedenou střelu pohodlně dorazil za bezmocného gólmana Huml. „Tak to bývá, když se nedaří v koncovce, tak se dá náhodný gól. Měl jsem několik vyložených šancí, a nakonec dáme gól z takovéto nepovedené střely, takže štěstí,“ připustil Huml.


Definitivní pojistku přidal v závěru zápasu při hře čtyři na čtyři po odvážném průniku Květoň. Roman Turek vychytal svou druhou letošní nulu. „Jako trenéra mne nula velice potěšila. Zlín hrál trpělivě a čekal na každou naši chybu. Jsem rád, že jsme dokázali ubránit i přesilovky soupeře, v nichž má obrovskou sílu,“ konstatoval Bokroš. „Bylo to pro nás velice těžké utkání, ale to už teď bude každé. Tři body jsou pro nás velice důležité,“ uvedl po utkání.

Trenér Zlína Zdeněk Venera byl po porážce svého týmu pořádně zklamán. „Naše výkony doma a venku jsou hodně rozdílné. Je to už na vážnější zamyšlení, protože to už není náhoda. Střelecky se nám venku vůbec nedaří. Z venku máme čtyři body. Brankáře Turka jsme moc nezaměstnali a domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Neuhráli jsme žádné body a jsme zklamání,“ uvedl.