Letos potřetí vyprodaná Budvar aréna sledovala utkání, které dlouho nemohlo nabrat očekávané tempo. „Svou kvalitou to bylo určitě nadprůměrné a zajímavé utkání,“ oponoval asistent trenéra Sparty Marian Jelínek. „Poslední zápasy nám nevyšly. Měli jsme k tomu pohovor a jsem rád, že si to mužstvo vzalo k srdci a ukázalo svou sílu. Tři body z Budějovic v současné době jsou velkým úspěchem,“ poděkoval jihočeský rodák za výkon svým svěřencům.


Podle domácího asistenta trenéra Milana Černého vyhrálo tentokrát šťastnější mužstvo. „Mrzelo nás několik šancí, které jsme nevyužili. To mělo vliv na konečný výsledek,“ posteskl si na pozápasové tiskové konferenci.


V brance Sparty se nakonec neobjevil Martin Altrichter, který v úvodu sezony kryl záda brankáři Turkovi na jihu Čech a nyní zaskakuje na Spartě za zraněného Dubu. „Duba přijel z reprezentační akce ve Finsku se zraněným ramenem. Dva dny jsme počkali, ale jeho stav se zhoršoval a požádali jsme Budějovice o uvolnění Altrichtera, který měl odcestovat na angažmá do Běloruska. Zrušil ho a přijal naši nabídku,“ vysvětlil Jelínek Altrichterovu cestu do Sparty.


Do branky se však proti svým bývalým spoluhráčům nepostavil. „Byla dohoda s Budějovicemi, že chytat nebude. Často se to takhle dělá,“ neviděl v tom sebemenší problém. Naopak pochválil mladého Štefla, jenž odchytal výborné utkání. „Zastoupil Altrichtera stoprocentně.“

Štefl podržel

Štefl působí na střídavý start v druholigovém týmu J. Hradce. „Jdou na něj od Vajgaru výborné reference. Chtěli ho i na sobotní utkání v Milevsku, ale to jsme nemohli akceptovat, protože jsme věděli, že za nás bude v neděli chytat. Štefla jsme si vytáhli ze Vsetína s tím, že ho považujeme za velice talentovaného brankáře. Uvidíme v budoucnu, jestli svůj talent dokáže zúročit. Jeho nedělní výkon by měl být jenom malým začátkem jeho kariéry,“ je přesvědčen.


Extraliga nabírá v těchto dnech závratné tempo a již dnes hraje Mountfield ve 23. kole extraligy opět doma, když od 17.30 přivítá v Budvar aréně Znojemské Orly.