„Byl to těžký zápas, protože Znojmo přijelo vyloženě bránit. Vyhovovalo jim, že je stav co nejdéle 0:0. Dlouho jim to vycházelo,“ vrací se k úternímu duelu.
Domácím se dlouho nedařilo vstřelit důležitý první gól. „Měli jsme hodně šancí, ale bohužel se nám nedařilo je využít. Málem se nám to nevyplatilo, protože soupeř vždycky jednou za třetinu jel a dostal se do velké šance,“ neseděl příliš Gřegořkovi defenzivní styl Znojma. „Naštěstí nás v těchto momentech podržel Eda Turek v brance.“


Ve čtyřech letošních vzájemných duelech nedokázalo Znojmo vstřelit Mountfieldu ani jeden gól. „O této bilanci ani nevím. Ale Znojmo hraje takového zanďoura, že se do šancí skoro vůbec nedostává. Ale náš problém byl v tom, že jsme neproměňovali šance. Stav 0:0 soupeři maximálně vyhovoval a neměl potřebu se nikam tlačit.“


Právě Gřegořek patřil k nejčastěji střílejícím hráčům domácích, ale dlouho mu chyběla přesnost. „Střílel jsem mockrát a dost tvrdě, ale gól tam nechtěl padnout,“ směje se. Nakonec se ujala dost nenápadná střela zápěstím. „Nahazoval jsem to před branku spíš na teč. Čekal jsem, až někdo najede před branku. Původně jsem myslel, že puk opravdu někdo tečoval. Prošlo to Trvajovi mezi nohama. Nakonec jsem ale byl za autora gólu označen já,“ popisuje svůj důležitý a nakonec také vítězný zásah do černého.


Jihočeši si tak spravili chuť po nedělní první domácí porážce se Spartou. „Řešili jsme to tak hodinu po zápase a pak jsme na to museli zapomenout, protože zápasy jdou v rychlém sledu za sebou,“ nevrtalo se mužstvo v nedělní porážce.