Bývalý extraligový kanonýr Václav Král v minulém kole SOP dvěma góly alespoň zmírnil porážku Kuki Boys v duelu s David servisem B.

Perličkou je, že někdejší miláček tribun, jehož jméno na budějovickém stadionu v době nejlepší formy diváci často skandovali, měl původně namířeno právě do týmu soupeře, ale nepochodil. „Tenkrát jsem přišel a řekli mi, že jich je dost, ať jdu pryč. No tak jsem šel, to je jednoduché," usmívá se Václav Král.  „Nikam jsem se necpal," ujišťuje.

Ta příhoda, které by se leckdo zdráhal uvěřit, ale je pravdivá, se nějak donesla na Hlubokou k Miroslavu Dvořákovi, ústřední postavě místních Kuki Boys – a ten kamarádovi z mládežnických let hodil laso. Václav Král nabídku rád přijal. „Jinak hraji Pickwick ligu v Soběslavi. Má podobnou úroveň, možná o trochu lepší. Letos je v ní ale osm týmů, odehraje se jen čtrnáct zápasů, a tak jsem chtěl být před mistrovstvím světa veteránů v tréninku," vysvětluje Václav Král, proč se rozhodl naskočit do sdruženého okresního přeboru.

V tu chvíli bylo jasné, že hráč jako on se stane hvězdou soutěže. Nepřekvapí, že vede kanadské bodování. „Já to nehraji pro body," vrtí hlavou Václav Král. Na okresní statistiky nehledí. „Beru to tak, že se zpotíme, alespoň se udržuji v kondici," vypráví, co ho drží na ledě.

Má před sebou akci, která ho láká – neoficiální mistrovství světa, chcete-li světový pohár veteránů. „V pátek na Mikuláše jsme hráli v Karlových Varech přípravu proti Rusům a byl to hezký hokej. Remizovali jsme 5:5, proti nám nastoupily hvězdy jako Kovalenko, Kamenskij, Žamnov, chytal Myškin… Ten měl po první třetině třicet zásahů a zkolaboval! Pěkný zápas," liboval si jeden z pětice bývalých hráčů Českých Budějovic ve výběru veteránů.

Václav Král a Stanislav Bednařík se nedávno střetli v hlubockém derby mezi Kuki Boys a SKH Hluboká. Oba dali Rusům po dvou gólech. „Jsou to veteráni, ale úroveň to má dobrou. Tím nechci říkat, že v okrese je špatná, ale když se sejdeme v devíti lidech jako proti David servisu, tak se samozřejmě hraje špatně," trochu si povzdychl po nedělní porážce 4:11 na Hluboké.

Přítomnost Václava Krále na okresním ledě samozřejmě budí rozruch. Po nedělním zápase promlouval do televizní kamery a večer Nova odvysílala odlehčenou reportáž ve stylu fotbalového Okresního přeboru. Václav Král si popularitu nepřipouští a nutno podotknout, že svým skromným vystupováním na sebe nijak neupozorňuje. „Pro mne jsou zápasy na Hluboké součást tréninku a zároveň příjemná příležitost, jak se po hokeji s kluky sejít na pivu a společně si popovídat. Samozřejmě na ledě chci vyhrát, to ano, ale člověk musí být realista."

Forvard počítá pátý rok od okamžiku, kdy udělal zásadní rozhodnutí a skončil s vrcholovým hokejem. Václav Král si od té doby užívá nový život . Život v civilu. „Mně vyhovuje, že mám svůj klid," chválí si pohodář. Věnuje se rodině, podnikání. „Žádné stresy z hokeje," zdůrazní. Svůj postoj nezměnil, návrat na ligový led se nikdy nekonal. „Nic takového. To jen kluci v kabině si do mne občas rýpnou," pousměje se.