Hned první den po svém příjezdu naordinoval kondiční kouč Tomáš Cibulka svým ovečkám pořádně tvrdou práci na frymburském fotbalovém hřišti. „Po rozcvičce následoval silový trénink. Zhruba čtyřicetiminutový, ale hodně náročný,“ potvrzuje asistent trenéra Aleš Totter. „Bylo tam hodně opakování. Kliky, shyby, dřepy. Cvičení s vlastní vahou. Pak si kluci zahráli fotbal v minutových intervalech střídání, takže to bylo také hodně intenzivní. Večer využili rehabilitaci v hotelu, kde jsou skutečně výborné podmínky,“ shrnul Totter náplň prvního dne.

Také v úterý dopoledne dával Cibulka hokejistům pořádně do těla. Kruhový trénink byl pořádně náročný. „Zlatej Bomba,“ ozvalo se dokonce s nadsázkou z řad unavených sportovců ve vzpomínce na bývalého kondičního trenéra Františka Bombice, který ale býval neméně tak náročný jako jeho nástupce.

Na běžecké dráze pobavil své spoluhráče vyhlášený dříč Václav Karabáček, jenž po pádu prohrál v jednom z rozběhů i s vytáhlým gólmanem Janem Strmeněm.

Úterní odpoledne byla vyhrazeno míčovým hrám tenisu a volejbalu.

Ve středu jsou na program dvě cyklistické vyjížďky. „Záležet bude také na počasí. Dopolední by měla mít zhruba třicet kilometrů a odpolední padesát,“ upřesňuje Totter. Ve čtvrtek dopoledne už se mužstvo vrací zase domů a v pátek ho čekají fyzické testy. V pondělí začíná příprava na ledě.

Třítýdenní tréninkový kemp na ledě bude hodně náročný. Už vzhledem k šířce kádru, který především v útočných řadách Jihočeši mají. „Řada dobrých hráčů v útoku asi bude muset u nás skončit. Nemůžeme mít v sezoně dvaadvacet útočníků. Konkurence je velká a bude to velký boj, který pro někoho může skončit i zklamáním,“ připustí.

Trenéři čerpají ze zkušeností z loňska, kdy byl kádr užší. „Loni jsme v baráži dohrávali až nedůstojně s hráči, kteří by asi normálně nenaskočili. Alespoň se ale mladí kluci ohráli. Chceme tomu však předejít. Je to jedno z poučení z minulé sezony,“ uznává Totter.