V domácí sestavě chyběli nemocní zámořští útočníci Bradley s Gilbertem. Do centru elitního útoku se posunul mladík Dančišin a poprvé se v českobudějovickém dresu představila nová posila Václav Karabáček (ten se hned uvedl gólem). Hosté přivezli i exbudějovické hráče Žovince s Martynkem.

Jihočeši nejsou zrovna v pohodě, což potvrdil i začátek zápasu. Žádný jejich nápor se nekonal. Naopak. Už ve 4. min. zamířil bekhendem přesně do růžku Strmeňovy klece Novotný a Frýdek vedl.

Inkasovaná branka vyburcovala Motor k větší aktivitě. Čermákova teč vyloženě zaváněla gólem. Ale vyrovnáno bylo až při první přesilovce zápasu. Endálovu prudkou střelu usměrnila do sítě čerstvá posila Václav Karabáček.

Další dvě přesilovky už ale domácímu ani zdaleka tak nevyšly. Vedoucí gól měl v závěru prvního dějství na hokejce dokonce ve vlastním oslabení obránce Pavlin, ale sám proti Danečkovi neuspěl.

„Byli jsme lepší týmem,“ konstatoval po první třetině obránce Motoru Ondřej Kachyňa, na kterého tentokrát místo v sestavě nezbylo. „Je jenom škoda, že jsme nevyužili šance, které jsme si vypracovali. Výsledek mohl být mnohem lepší. Dobře jsme zvládli i hru v oslabení a málem jsme v něm navíc dali gól,“ zhodnotil úvodní dějství.

Domácí trenér Prospal zamíchal složením útoků, jenže jeho celek i napodruhé propásl vstup do třetiny a znovu prohrával. Strmeně zaskočil střelou z kruhu nekrytý Christov – 1:2. A bylo ještě hůř. V přesilovce využil zmatku v domácí obraně znovu Novotný a bekhendem zblízka překonal Strmeně, který už také odchytal lepší zápasy než tento.

Ale Jihočeši to nevzdali. Záhy snížil Endál, když kotouč doslova dostrkal do sítě skrz obrovskou skrumáž před brankou soupeře. Motor jako by polili živou vodou. Nadechl se k mohutnému náporu.

„Měli jsme špatný začátek třetiny, když jsme dostali dva góly, naštěstí se nám podařilo snížit alespoň na 2:3. Druhá polovina byla lepší, dokázali jsme na soupeře vyvinout tlak, ale musíme využívat šance,“ zhodnotil Kachyňa druhou třetinu.

Ve třetím dějství spálil tutovku Doležal a blízko vyrovnání byl i Endál. A tak přišel trest. Bohužel dokonce při vlastní přesilovce. Domácí propadli v útočné třetině a po rychlém brejku dorazil na 2:4 Martynek.

Jenže Šimánek po báječné individuální akci v přesilovce bleskově snížil na rozdíl jediného gólu. Vyrovnat mohl Fillman, ale jeho střela přistála jen na tyči Danečkovy klece. V závěru domácí střídačka odvolala gólmana, ale vyrovnat se nepodařilo.


Branky a nahrávky: 11. Karabáček (Endál, Pýcha), 27. Endál (M. Novák, Pavlin), 51. Šimánek (Endál) – 4. Št. Novotný (Kofroň), 21. Christov (Hladoník, Rudovský), 25. Št. Novotný (Martynek, Klimša), 49. Martynek (Kofroň).
Vyloučení: 4:7, využití: 2:1, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: J. Doležal, Micka – Štofa, Beneš. Diváci: 4704.
ČEZ Motor: Strmeň – Plášil, Vydarený, Fillman, Kutlák, Pavlin, Pýcha – Babka, J. Doktor, Čermák – Endál, Dančišin, M. Novák – Zd. Doležal, R. Přikryl, Heřman – Karabáček, Šimánek, Beránek – P. Novák. Trenéři Prospal a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "Když nehraješ celých šedesát minut, tak nemůžeš chtít vyhrát zápas. Máme doslova strašně vstupy do jednotlivých třetin. Už nevím, jaké hráce bych na led poslal, aby udrželi puk. Poslední dva tři týdny nehrajeme dobře. Karabáček by mohl zvýšit konkurenci v útoku, aby se někteří naši hráči chytili za nos. Po jednom zápase je ale brzy hodnotit jeho výkon."

Vlastimil Wojnar (Frýdek): "Jsme samozřejmě rádi za tři body. V utkání byly pasáže, kdy nás Budějovice nepustily ze třetiny a měli jsme i štěstí, ale vítězství si moc vážíme."