Na druhou stranu není po druhém kole důvod k panice. Navíc když los na úvod Jihočechům přisoudil soupeře, kteří by měli patřit do horních pater tabulky. Domácí porážka s Jihlavou (1:4) na úvod sezony se dá z větší části přisoudit nervozitě. Na zápas přišlo pět tisíc diváků a mužstvo podlehlo atmosféře duelu. „Byl to z naší strany totálně nepovedený zápas. Vstoupili jsme do něj úplně jinak, než jsme odehráli většinu přípravy. V první třetině jsme vystřelili jednou na branku. To je neomluvitelné. Vstup do sezony jsme nezvládli," přiznává sportovní ředitel klubu Radek Bělohlav.

Také on připouští, že svou roli mohla sehrát nervozita. „Něco takového se muselo stát. Určitě v tom nervozita svou podstatnou roli sehrála," je přesvědčen.

Obránce Lukáš Chmelíř si hned po utkání posteskl na špatnou kvalitu ledu. V tom ale Bělohlav problém nevidí. „Kdybychom vyhráli, tak o ledu nikdo nemluví," rázně odmítne. „Je jasné, že bylo teplo, přišlo hodně diváků a v takových podmínkách není jednoduché led připravit. V září jsou podobné problémy každý rok. Ledem to však rozhodně nebylo," zdůrazní.

Druhý zápas v Třebíči už byl z herního hlediska lepší, ale skončil rovněž porážkou 3:5. „Tam už to bylo o něčem jiném. Z naší strany už tam bylo nasazení i systém. Bohužel jsme ale doplatili na individuální chyby, po kterých jsme inkasovali. Toho se musíme vyvarovat," zdůrazní. „Chtěli jsme sezonu začít jinak. V dalším zápase už to bude lepší," ujistí.

Vinu za porážku na sebe sympaticky v rozhovoru pro Deník vzal gólman Hynek Kůdela s tím, že se mu zápas vůbec nepovedl. Bělohlav to ale tak jednoznačně nevidí. „Byly tam individuální chyby obránců i útočníků. Gólman v tom rozhodně sám nebyl. Chyby začínaly u útočníků i obránců. Nechávali jsme soupeřům před naší brankou až neuvěřitelný prostor. V tom byl hlavní problém. Házet všechno na gólmana nejde," nevidí ve výkonu brankáře ten největší zádrhel.

Klíčový moment zápasu přišel ve třetí třetině, kdy se Motoru podařilo vyrovnat na 2:2, ale po pouhých deseti vteřinách znovu inkasoval.  „Každý má při vhazování svou roli. A zvlášť, když se jedná o buly po vstřeleném gólu. U třetího gólu se sečetlo více chyb," konstatuje.

Výjimečně až v neděli (hokejisté se přesunem o den vyhnuli kolizi s prvoligovým fotbalem Dynamo –  Slovácko) hostí Jihočeši Havlíčkův Brod  a už by to chtělo zabrat. „S maximálním úsilím se na utkání připravujeme. Podřizujeme dalšímu soupeři tréninky a také sestavu. Musíme zapracovat i na psychice týmu. Třeba první zápas nebyl až tak o výkonnosti, ale  o hlavách našich hráčů," míní.

Havlíčkův Brod je tým, který v letošní sezoně zřejmě bude hodně spoléhat na výpomoc hráčů z extraligových klubů. Především Plzně, jehož je farmou. „Myslím si, že budou mít podobný kádr jako v posledních týdnech přípravy. I když se může stát, že tam přijede někdo navíc."

Domácí trenéři budou postrádat pouze dlouhodobé marody Žovince, Švece a Bártu, jinak by měli mít k dispozici kompletní kádr. „Mladíci  Pašek, Prokeš a Marek pojedou s juniorkou na těžké zápasy do Třince a Vítkovic. V neděli je budeme mít k dispozici, ale trošku podle toho uzpůsobíme sestavu," říká Bělohlav.

Všichni fanoušci, kteří si koupí vstupenku na nedělní hokejový zápas mohou jít na sobotní fotbal Dynama se Slováckem (17) zadarmo.  Stačí k tomu předložit u pokladny na stadionu na Střeleckém ostrově vstupenku na hokej koupenou v předprodeji nebo permanentku.