Trenéři mají k dispozici kompletní kádr a navíc využil možnost zatrénovat si doma také reprezentační gólman Jakub Kovář, který se připravuje na svou druhou sezonu v ruském Jekatěrinburgu.

Přechodem na led ale příprava na suchu nekončí. „Rozhodně ne. Dopoledne máme led, ale odpoledne normálně pokračujeme na suchu," zdůrazní trenér Petr Rosol.

Dosavadní příprava probíhá podle plánu. „Tréninkový plán se nám zatím daří dodržet, nijak nás nelimitovalo ani počasí," chválí si kouč.

V rámci přípravy už za sebou hokejisté mají také náročné týdenní soustředění na Lipně, kde hráči dostali pořádně do těla. „Neřekl bych, že to byl úplně vrchol přípravy, i když to bylo hodně náročné. Soustředění bylo především  zaměřené na kola, protože tam pro to byly ideální podmínky. Byla tam spousta kopců, které jsme pochopitelně využívali," usměje se. „Teď se zaměřujeme zase na běhání a posilování. Každá etapa přípravy má trošku jiný charakter."

S přístupem týmu prý trenér žádný problém nemá. „Nechtěl bych mužstvo nějak moc veřejně chválit, ale zatím se nám to opravdu líbí," nejsou žádné potíže s tréninkovou morálkou týmu.

Důležité také je, že se mužstvu vyhýbají zdravotní problémy. Na soustředění nebyli Růžička s Kuchejdou, ale to se jednalo spíše o výjimečné záležitosti. „V každé přípravě se objeví zdravotní problémy. Z tohoto pohledu ale můžeme být spokojeni, protože u nás se nejednalo o nic vážného. Zranění bylo minimálně a pokud už někdo vypadl, tak se jednalo jenom třeba o jednoho nebo dva hráče. To je přijatelné. Pamatuji si totiž sezony, kdy jsme měli i sedm nebo osm zraněných hráčů. To už se pak příprava trochu rozpadá,"  je Rosol rád, že žádná z jeho oveček nemá vážnější a dlouhodobé zdravotní problémy.

Čtrnáctidenní pobyt na ledě v červnu je mezi hokejovými kluby stále tak trochu novinkou. „Ani já osobně s tím nemám velkou zkušenost," připouští trenér.  „Kluci z Budějovic z minulosti ale ano a myslím si, že to není vůbec špatné. Máme tady spoustu nových a mladých kluků, které už teď uvidíme na ledě. Bude to takový malinký náskok před srpnovou přípravou."

Tréninky na ledě budou zaměřeny na kondici, ale nebudou chybět ani herní záležitosti. „Tři dny v týdnu budeme trénovat na dvě party, ale středa a pátek budou zaměřeny na hru," dává Rosol nahlédnout do svého tréninkového plánu.

Trenéři mají momentálně v přípravě i se všemi mladíky třicet hráčů. „To je akorát," tvrdí Rosol. „Trénovat můžeme na dvě patnáctičlenné party. Když pak hrajeme, tak jsou to tři lajny proti třem lajnám."

Kádr je momentálně uzavřený. Trenéři příliš nepočítají ani s tím, že by znovu naskočil loňský kapitán týmu Aleš Kotalík. „Oznámil nám, že končí, a od té doby svůj názor nezměnil."

Po dvou týdnech na ledě nastoupí Motor na zaslouženou třítýdenní dovolenou. Na led naskočí zase 21. července, kdy už začne finální příprava na sezonu.

V přípravě na sezonu čeká Motor jedenáct utkání. Přátelské zápasy  doma a venku odehraje s extraligovou Plzní a od letoška prvoligovým Kladnem, pouze doma přivítá pražskou Spartu. Poté odehraje šest zápasů Regionálního poháru, kde budou jeho soupeři Třebíč, Havlíčkův Brod a Jihlava. „Jedenáct zápasů by měl být ideální počet," míní Rosol.