Přestože jeho tým vyhrává, trenér Antonín Stavjaňa bývá většinou v hodnocení výkonu svých svěřenců kritický. „Já už to mám tak nastavené," usměje se náročný kouč. „S výsledky jsme samozřejmě spokojeni. Momentálně ale žehráme na to, že naše produktivita je nízká," dodá na vysvětlenou.

Trenér dobře ví, na čem potřebuje mužstvo zapracovat. „Trošku se nám vrací začátek sezony, kdy jsme dávali tři góly na zápas. Bylo tomu tak i naposledy v Ústí (Motor vyhrál 3:2 – pozn. red.), kde jsme měli v první třetině pět tutových šancí. Ale nedali jsme z toho žádný gól, mužstvo do toho pak malinko zabředne a začne se trápit," připustí.

Důležité však je, že tým vyhrává i zápasy, ve kterých se mu nedaří úplně podle představ. Také díky tomu je na samotné špici prvoligové tabulky. „Z naší strany je tam v defenzivě jistá disciplína. To určitě. Směrem dopředu bychom si ale představovali trochu více kreativity," má trenér jasno.

Co kouče těší, je vyprazdňující se marodka. Do tréninku už se totiž naplno zapojili kanadský bek Mitch Fillman i útočník Martin Heřman. Mimo hru tak zůstává pouze obránce Pavel Pýcha. „Mitch má od lékaře souhlas, že může nastoupit s dlahou na zraněném prstu. Martin Heřman měl mít původně do neděle klid, ale zapojil se v úterý do tréninku a měl by být už také k dispozici," nabízí Stavjaňa pozitivní zprávy.

Vzhledem k tomu, že Petr Kváča odcestoval s reprezentační devatenáctkou do zámoří, je jisté, že do branky se ve středu postaví David Gába. Úplně jisté zatím není, kdo mu bude krýt záda. Naposledy to byl v Ústí Petr Spáčil. „Buď on nebo Jirka Patera, jenž by si za své výkony v juniorce zasloužil nějaký posun," chválí talentovaného gólmana.

Ondřeji Bláhovi ve středu vyprší hostování v Benátkách nad Jizerou. Zřejmě se ale domů nevrátí. „Liberec má v extralize zraněného Jána Lašáka a požádali nás o prodloužení hostování. Jednáme o tom," informuje Stavjaňa.

Generální manažer klubu Stanislav Bednařík ho doplnil. „Pravděpodobně Ondra v Liberci ještě zůstane. Měl by dostat šanci v nějakém zápase i v extralize," dodává.

Podobná je situace v případě útočníka Lukáše Žálčíka, jenž hostuje v Prostějově a daří se mu velice dobře. V devíti odehraných zápasech nasbíral deset bodů. „Vzhledem k tomu, že přišel Štěpán Hřebejk, tak budeme s Prostějovem vyjednávat v tom duchu, že by tam Lukáš ještě zůstal," vysvětlí Stavjaňa. „U nás by Lukáš nedostal tolik prostoru, takže pokud se domluví, tak v Prostějově zřejmě zůstane," doplní Bednařík.

Ve středu čeká jejich tým Přerov. Loni se Jihočechům na tohoto soupeře nevedlo a v základní části soutěže s ním neuhráli ani bod. „O této bilanci vím. Potom to ale v play off dopadlo obráceně. Letos se nám oba zápasy proti Přerovu povedly. Především utkání na ledě soupeře, na které byli naši borci velmi dobře mentálně nachystaní. Doufám, že to zopakujeme i teď doma," věří.