Byla to s Litoměřicemi pořádná dřina. Hosté hráli hodně zarputile, neustále diskutovali s rozhodčími a hra neměla vůbec spád. Jihočechům se navíc hlavně dopředu nedařilo ani zdaleka podle představ, takže nebylo divu, že na začátku třetí třetiny vedli Severočeši už 3:1 a sahali po tučném bodovém soustu.

Jenže nakonec bylo všechno jinak. „Věděli jsme, že nás bude čekat hodně těžký zápas a na začátku bychom bod určitě brali. Vzhledem k průběhu utkání to ale mohlo být víc. Nechci říct, že je to málo, protože musíme zůstat skromní," připustil po utkání litoměřický lodivod Jiří Kučera, že jeho tým mohl z dobře rozehraného duelu vytěžit i více.

Ještě šest minut před koncem vedli jeho svěřenci o dva góly. Ale pak přišel mohutný finiš Motoru a zápas se musel prodlužovat. „Od padesáté minuty ale jako by se svět i časomíra zastavily. Začali jsme chodit do oslabení a bylo to," posteskl si mistr světa z Vídně z roku 1996. „Soupeř ale měl svou kvalitu. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé jsme však měli přesilovku pět na tři a tam jsme to docela propásli. Navíc jsme hráli ještě pět minut pět na čtyři, ale tam nám nebyl uznán regulérní gól. Měli jsme dát ještě jeden gól navíc a snad bychom to dohráli," zhodnotil Kučera utkání.

Domácí trenér Petr Rosol byl nakonec spokojen, i když připustil, že se z diváckého hlediska nehrál úplně nejkrásnější hokej. „Hra byla od začátku rozkouskovaná. Zraněními, po kterých zůstávali hráči ležet, nebo diskuzemi s rozhodčími. Nebyl to hezký zápas," přikyvoval po utkání, které se opravdu vleklo a trvalo celé tři hodiny.

Duel zrcadlově kopíroval první vzájemné utkání obou soupeřů v Litoměřicích. Tam Motor po dvou třetinách vedl o dva góly, ale nakonec prohrál po nájezdech. „Tentokrát jsme se do dvoubrankového skluzu dostali my, ale ubojovali jsme to a na nájezdy jsme zvítězili. Moc hezký zápas to ale skutečně nebyl," zopakoval Rosol.

Zatím dvakrát v letošní sezoně došlo v zápasech českobudějovického týmu až na nájezdy. Pokaždé to bylo s Litoměřicemi. Zatímco na ledě soupeře Jihočeši neuspěli, tentokrát to byli oni, kdo bral bod navíc.

Před rozstřelem udělala domácí střídačka zásadní změnu, když do branky poslala Gábu místo Bláhy, jenž předtím odchytal celý zápas. „Měli jsme to připravené dopředu. On to ale nevěděl," usmál se Rosol.

Do penaltového rozstřelu vstoupili lépe hosté, když Gábu s velkým štěstím překonal Nedvídek, kterému puk sjel z hokejky a doslova se došoural do branky. Na druhé straně přestřelil Žálčík a Doležalovi puk před Gábou utekl. Vyrovnání přišlo ve druhé sérii, když si s Pavelkou mazácky pohrál kapitán Straka. Definitivně rozhodla třetí série. Pokus českobudějovického odchovance Rouska Gába zlikvidoval a výhru domácím zajistil přesnou střelou Rob.

Jeden z kontroverzních momentů zápasu přišel ve druhé třetině, když domácí Pajič vyčíhl Procházku, čistým hitem ho poslal k zemi, ale dostal přísný trest na pět minut plus do konce zápasu. Ani jeden z trenérů se však na pozápasové tiskovce nechtěl k této situaci vyjádřit s odkazem na zákaz vyjadřování se k výkonu rozhodčích v den utkání. Rozpis první ligy (oproti tomu extraligovému) však o žádném takovém zákazu nehovoří…