Ze hry ho vyřadilo zranění v pohárovém duelu proti Spartě. „Soupeř dohrál souboj a já jsem narazil bokem na horní hranu mantinelu. Odnesl jsem to prasklinou ve svalu,“ popisuje svůj úraz.

Následovala třítýdenní vynucená přestávka. „První týden jsem musel mít absolutní klid. Ten druhý už jsem mohl alespoň jezdit na rotopedu,“ vysvětluje.
Potom to začalo zkoušet na ledě. „Bylo to ale jen takové projíždění. Poprvé jsem trénoval až v pátek, ale bylo to se zaťatýmu zuby,“ připouští.

Podle lékařů už by v současné měl být po zdravotní stránce prakticky stoprocentně připraven. „Sval je zahojený, ale samozřejmě je ještě pořád dost cítit. Nucená pauza přišla v době, kdy se hodně trénovalo. Snad se mi ale výpadek podaří dohnat,“ přeje si.

V úterním přípravném utkání s Kladnem by se slovenský hokejista měl objevit v sestavě Mountfieldu. „Rád bych nastoupil,“ přikývne.

Kladnu mají Jihočeši oplácet čtvrteční porážku z ledu soupeře 3:4. „Kladno hraje otevřený hokej a je schopné porazit v extralize kohokoliv. Pro diváky by to mohl být pěkný zápas,“ je přesvědčen.

Do zahájení nejvyšší soutěže pak čeká mužstvo už jen poslední přípravný duel ve čtvrtek v Pardubicích. „Je pomalu cítit, že se blíží ostrý start do sezony, ale nic dramatického se zatím neděje,“ nabízí poznatek z kabiny.

Zatímco Melichárek se do sestavy Mountfieldu vrací, trenéři dnes budou postrádat obránce Melichara s útočníkem Kůrkou. Neděje se ale nic závažného. Oba se totiž v pondělív podvečer hlásili na reprezentačním srazu před Českým hokejovými hrami v Karlových Varech.

Při úternímduelu s Kladnem budou pro diváky platit stejná pravidla jako v předcházejících přípravných duelech. K dispozici bude tribuna C (od řeky) a dvě pokladny budou otevřeny od 16 hodin. Vstupné činí padesát korun, majitelé permanentek mají vstup zdarma.