„Byl to zápas, který se musel líbit. Hrálo se rychle s dobrým nasazením. Myslím si, že jsme byli lepší, o čemž svědčí i počet zásahů gólmanů. Jejich jich měl čtyřicet, náš třiadvacet. Musím říci, že nás gólman Kříž podržel ve správný čas. Chvilkami jsme hráli trochu bohorově, pouštěli soupeře do přesilových situací, ale gólman nás podržel. Jednou jsme dávali gól i z přesilovky. Z celkového hlediska jsme se zápasem spokojeni,“ hodnotil utkání s rakouským soupeřem asistent trenéra IHC Písek Václav Šrámek.

V domácí bráně došlo oproti minulému utkání s Příbramí (4:3 pro Písek) ke změně. Místo gólmana Nováka chytal Kříž. „Zkrátka střídáme kluky, aby se ukázali. Křížák nás mile překvapil. Mě až tolik ne, jelikož jsem ho trénoval v mládeži i nyní u áčka. Na tréninku sice není až tak pracovitý, ale při zápase je dobrý,“ uvedl na adresu gólmanů asistent trenéra.

Přípravný hokej: IHC Králové Písek - HC Příbram 4:3.
Písečtí hokejisté zlomili Příbram v poslední třetině

Oproti minulému zápasu se měnila i sestava před gólmanem. „Kádr již máme užší. Jeden hráč je na dovolené, Bílek se z Prahy nedostal na tréninky, protože trénujeme brzy. Dva kluci z týmu, Přibyl a Šafář, skončili a budou hrát za Radomyšl Krajskou ligu. Zkrátka nestíhají pracovně a se školou. Sestava se tedy zredukovala,“ doplnil ke kádru Václav Šrámek.

Další přípravné utkání čeká písecké hokejisty v úterý 24. srpna, kdy by se měli představit v Klatovech.

IHC Písek – Steel Wings Linz 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 13. Novotný (Karbulka, Turek), 28. Bednařík, 50. Dosek (Bednařík, Dudáček). Rozhodčí: Šperl – Jílek, Mitáš. Diváci: 270.
Sestava IHC Písek: Kříž (Marek Dvořák) – Hanus, Marcel Dvořák, Dosek, Dudáček, Novák, Turek, Tampier – Sýbek, Volf, Šuhaj, Bednařík, Matějka, Rod, Karbulka, Brož, Januška, Novotný.