Většina hráčů prožila svou první zkušenost s adrenalinovou bojovou hrou, při které je cílem vyřadit protivníka zasažením kuličkou s barvou vystřelenou z paintballové zbraně. „Já jsem to hrál poprvé někdy před deseti lety. A zásahy bolí pořád stejně,“ smál se Jiří Šimánek.

V první várce si paintball nejdříve vyzkoušela desítka starších hráčů. Nejprve si v ohraničeném lesním terénu zahráli na dvě party, poté následovala ochrana prezidenta. „Jeden měl oranžovou vestu a byl prezident. K sobě měl ochranku, která ho chránila před ostatními,“ vysvětluje pravidla Šimánek.
Poté se dobýval bunkr, který hájila dvojice obránců. Těmi byli Milan Gulaš s Lukášem Květoněm. Ti sice nakonec pevnost neudrželi, ale drželi se statečně. „Bránili jsme se proti osmi protivníkům. Vydrželi jsme přes deset minut a až potom jsme padli,“ směje se Gulaš.

Na závěr bojovala desítka hokejistů všichni proti všem. „Nakonec se sečetly zásahy a vyhrál ten, kdo jich měl nejméně,“ uvádí Šimánek, jemuž se zpestření tréninku líbilo. „Jenom bylo trošku moc velké vedro. Navíc jsme byli navlečeni do maskáčů, takže to nebylo nic moc. V horku se navíc mlžil průzor na masce a potom bylo špatně vidět. Ale dalo se to zvládnout,“ dodá.

Zasažení barevnou kuličkou pořádně bolí. O tom se hokejisté přesvědčili ještě před vlastní hrou, kdy jim pořadatelé uchystali tzv. „popravu.“ Šéf areálu si je čelem k plotu a každému vyslal do zad jeden zásah. Nejhůře dopadl Milan Gulaš, jehož střela trefila přímo do holé kůže na krku. „Bolelo to pořádně,“ přikývne Gulaš a ukazuje krvavou stopu na zátylku. „Docela jsem se pak do hry bál. Ale šikovně jsem se v aréně všem vyhýbal, takže se to dalo přežít,“ rozesměje se.

Hokejisté jsou tvrdí chlapi, ale zásahy barevnými kuličkami pořádně cítili i oni. „Modřiny jsou z toho pěkné. Já jsem dostal jenom do lokte nebo do stehna. Navíc docela z dálky, takže to ještě šlo. Zblízka to ale bolí pořádně,“ postěžuje si Šimánek.

Podobný prožitek má za sebou i Gulaš. Přesto si včerejší akci pochvaloval. „Bylo to perfektní odreagování. Jenom to počasí mohlo být trochu chladnější. Kdyby bylo pod mrakem, tak bychom to takhle navlečeni lépe strávili,“ míní útočník, jenž už se těší na dovolenou. „Pořádně si ji užiji,“ ujišťuje. „A pak už začneme na ledě,“ dodá.