Začátek sezony měl být rozhodně lepší, to i trenér dobře ví. Ale na druhou stranu se jedná skutečně teprve o rozjezd, byť důležitý, hodně dlouhého ročníku. „Proti klasickému průměru ztrácíme tři body z domácí porážky s Jihlavou. Venku jsme prohráli v Třebíči a Šumperku, což jsou týmy, které jsou právě na svém ledě velice silné. Nejedná se tedy o žádnou katastrofu. Já osobně jsem věřil, že budeme mít šest bodů. Jsme tak ve ztrátě tří bodů, ale pořád je to jen začátek sezony a věřím, že se to dá v klidu dohnat," je trenér přesvědčen.

Přesto svolal ve čtvrtek před tréninkem poradu celého týmu a svým svěřencům hodně hlasitě promlouval do duše. „Řešili jsme zápas v Šumperku. Můžeme hrát systémem jako New York Rangers nebo New Jersey, ale pokud budeme dělat individuální chyby, tak žádný systém fungovat nebude," zdůrazní. „Těch se musíme vyvarovat a každý hráč se musí soustředit na svůj výkon," apeluje na svůj tým.
Především v obraně má Motor v úvodu sezony velká okénka a soupeři to dokáží trestat. „To byla jedna z hlavních věcí, na které jsme hráče upozorňovali," přikývne.

Pravou nohou nevykročila do sezony ani brankářská dvojice. Začal Hynek Kůdela, ale hned po druhém kole ho nahradil Ondřej Bláha. V Šumperku však inkasoval šestkrát, sedmý gól padl do prázdné branky při power play. „Hynkovi nevyšel zápas v Třebíči. Ondra odchytal velmi dobře domácí zápas s Havlíčkovým Brodem. V Šumperku sice dostal šest gólů, ale je třeba také dodat, že domácím tam spadlo všechno, na co sáhli. To i sami přiznali. Měli neskutečnou produktivitu a trefovali to tak, že s tím gólman jen těžko mohl něco dělat. Poslední třetina skončila na střely 23:5 pro nás, přitom ji soupeř vyhrál 3:1. Bohužel nám to tam nepadalo, i když to nebyly jenom nějaké lehké střely z dálky," zakroutí hlavou.

Resumé je ale dané, proti Kladnu se do branky znovu postaví Bláha.

V sobotu čeká Rosolův  tým soupeř z nejtěžších Rytíři Kladno.  „Hrát se dá s každým, ale musí se každý hráč soustředit na svůj výkon a potom budeme fungovat i jako tým. Sebelepší taktika a systém jsou k ničemu, když hráči dělají individuální chyby," stojí si za svým.

Trenéři chystají pro sobotní duel drobné změny v sestavě. Už v Šumperku si prohodili své posty útočníci Pajič a Heřman. „V útoku až takové problémy nemáme. Do šancí se dostáváme. Hoříme v obraně. ty jsme trochu proházeli."

Doma proti Havlíčkovu Brodu hráli Jihočeši pouze na tři pětky a především v první třetině to přinesl efekt v podobě vysokého tempa a tlaku na soupeře. O něčem podobném přemýšlí kouč i pro zápas s Kladnem. „To zatím nebudu prozrazovat," usměje se.

Kromě dlouhodobých marodů Žovince a Bárty budou mít trenéři k dispozici kompletní kádr. Za juniorku už začíná hrát Emil Švec. „Už by měl být fit, ale pro sobotní zápas s ním ještě nepočítáme," podotkne Rosol.

Rytíři Kladno jsou tradiční extraligový klub, který loni nejvyšší soutěž po dlouhých letech opustil a netají se touho po návratu. Kvůli rekonstrukci svého stadionu čeká Středočechy dlouhá série dvaadvaceti zápasu na ledě soupeřů. Zatím si ale vedou velmi dobře, když ze čtyř zápasů tři vyhráli a v tabulce jsou na druhém místě.