Litoměřice až do pondělka nebyly pro tým trenéra Petra Rosola zrovna oblíbeným soupeřem. Ze třech úvodních vzájemných duelů s ním nevytěžil ani bod. Vyšlo to až na čtvrtý pokus a velký podíl na tom měl skvěle zvládnutý vstup do utkání.

Už ve druhé minutě totiž hosté vedli 2:0. Přitom právě začátky zápasů nebývají jejich nejlepší disciplínou. „Samozřejmě jsme venku nechtěli na začátku utkání především inkasovat. Ale když už se ta šance naskytla, tak proč ji  nevyužít," usmívá se Rosol. „V prvních dvou minutách jsme se dostali do dvou šancí, což pro nás bývá dost neobvyklé. Sám jsem z toho byl překvapený. Ty dva góly ale byly strašně důležité. Pak se nám hrálo mnohem lépe," připustí.

Ale vyhráno ještě zdaleka nebylo. Litoměřice totiž dokázaly vyrovnat. „Když se už vede ve druhé minutě o dva góly, tak to pro zápas není zase až tak velký náskok. Něco jiného je to dvě minuty před koncem. Věděli jsme, že to bude ještě hodně těžké. Důležité bylo, že jsme se z vývoje utkání nějak nezhroutili a v poslední třetině zápas rozhodli v náš prospěch," chválí trenér zlepšenou psychickou odolnost svých svěřenců.

Samotný závěr zápasu byl hodně dramatický. Domácí hráli přesilovku, kterou ve snaze o vyrovnání ještě znásobili odvoláním brankáře. „Tlak tam soupeř měl, ale musím kluky pochválit, že jsme to až na trochu sporný faul odbránili a takticky odehráli dobře," netajil se kouč tentokrát větší spokojeností.

Rozhodující gól zaznamenal Roman Pšurný, jenž přišel jako posila z Litvínova a měl zvýšit právě slabou produktivitu týmu. „Bylo to v přesilovce, ale dost těžká střela. Trefil to parádně," ocenil Rosol střeleckou pohotovost exlitvínovského forvarda.

Zatímco Pšurný se trefil hned ve svém druhém duelu v dresu s velkým M na prsou, další posila Daniel Boháč, jenž přišel z Ústí nad Labem s vizitkou dobrého střelce, v osmi odehraných zápasech zatím do černého nezamířil. „Nepadá mu to tam, ale to může přijít.   Věřím, že jeho chvíle ještě přijdou," stále na zkušeného útočníka hodně spoléhá.

V sestavě vítězů v Litoměřicích chyběl jeden z největších talentů českobudějovického hokeje Luboš Rob. Dnes večer totiž bude k dispozici juniorce HC ČB, která hrála  důležitý zápas s Libercem. „Taková byla dohoda. Luboš by hrál tři zápasy ve třech dnech, což by bylo neúnosné," zdůvodňuje Robovu absenci.

Ve středu čeká Rosolův tým mimořádně důležitý zápas s Berounem, ve kterém, jak se říká, půjde o šest bodů. „Vždycky, když řekneme, že je to klíčový zápas, tak prohraje. Radši ho za klíčový označovat nechci," směje se Rosol. Význam duelu však rozhodně snižovat nechce. „Hrajeme doma, musíme už konečně dát nějaký gól  a vyhrát," věří.

Zatímco poslední dva zápasy na ledě soupeřů Motor vyhrál, doma dvakrát po sobě odešel poražen v poměru 0:3. „Nevím, čím to je. Možná jsme doma trošku zaražení. Přitom nevím proč. Diváci jsou tady fantastičtí. To jsem nikde nezažil, abychom doma hráli takhle špatně, ale diváci na nás nepískali a stále nás povzbuzovali. Proto by hráči měli být v klidu a využít toho, že za nimi fanoušci stojí i za nepříznivého stavu. Doufám, že  to už konečně zlomíme a doma vyhrajeme," přeje si.

K dispozici nebude zkušený útočník Václav Skuhravý, jenž momentálně působí v extraligovém Litvínově. „Měl by tam být do olympijské přestávky a pak by se měl vrátit k nám," upřesňuje Rosol.

Do branky by se měl opět postavit Hynek Kůdela, jenž si v posledních zápasech zabral post gólmanské jedničky. „Chytá vždycky ten, komu se daří lépe. Teď se Hynkovi daří, takže není důvod k nějaké změně."

Chybět budou pouze zraněný obránce Moravec a pravděpodobně také Prokop, drobný otazník se vznáší také nad dalším bekem Křížem, jenž v Litoměřicích nedohrál. Do sestavy se naopak vrátí Rob.

Za Beroun nastoupí útočník Miroslav Třetina, jenž strávil větší část sezony právě na jihu Čech. Proti svému bývalému klubu se většina hráčů chce vytáhnout. „Někdy se to stává, ale dnes už hráči cestují mnohem více než dřív, takže už to není takové," míní trenér Rosol.