Jaká byla vaše premiérová sezona v Sokolově?
Velice úspěšná. To si nebudeme nic nalhávat. Třetí místo v první lize je pro Sokolov historický úspěch. Z mého pohledu to byla fantastická sezona.

V základní části soutěže jste obsadili šesté místo. Odpovídalo to zhruba výkonům týmu?
S odstupem času bych řekl, že asi ano. I když papírově i vzhledem k vývoji sezony tam mohly být i jiné týmy. Soutěž byla vyrovnaná, ale šesté místo zhruba odpovídá tomu, co jsme předváděli.

Ve čtvrtfinále play off jste vyřadili Třebíč, která byla překvapením letošního ročníku a v základní části obsadila třetí příčku. Bylo to velké překvapení?
Překvapením byl už fakt, že jsme se dostali do první šestky. Třebíč měla výbornou sezonu a určitě si přála jít dál. Ale to my jsme chtěli také.

V semifinále s Jihlavou jste uhráli jediný zápas. To už bylo tak trochu nad plán? Dukla byla lepší?
Oba první dva zápasy v Jihlavě byly velice vyrovnané a prohráli jsme je až v prodloužení. Doma se nám první utkání nepovedlo, pak jsme sice jednou vyhráli, ale Jihlava byla o kousek lepší a postoupila do finále zaslouženě. Ale určitě se s námi zapotila.

Generální manažer hokejistů Motoru Stanislav Bednařík.
Rozpočet snížíme, ale zůstaneme konkurenceschopní, ujišťuje Stanislav Bednařík

V Sokolově se hrála první liga po mnohaleté pauze třetí sezonu. Přepisovaly se klubové dějiny?
Jak už jsem říkal, pro klub to byl obrovský úspěch. Semifinále první ligy se v Sokolově nikdy nehrálo. S rozpočtem, jaký máme, třetí místo nikdo nečekal. Jsme partnerský tým dvou extraligových klubů Sparty a Karlových Varů. Nastupují za nás mladí kluci, celkem se mi loni v týmu protočilo šedesát hráčů. Je těžké budovat nějakou koncepci, ale takhle to máme v Baníku nastavené. Vzhledem k tomu všemu je to výborný výsledek.

Kromě trenérské role působíte v Sokolově také jako sportovní manažer. Co tato funkce obnáší?
Všechno, co se týká kádru. Hráči, přestupy, hostování, prezentace a výsledky prvního týmu. Všechno jde za mnou. Hráče si sháním sám. Mám nějaký budget, který si hlídá majitel, a výši hráčských smluv řešíme spolu.

V podobné roli jste poprvé. Baví vás manažerský funkce více než samotné trénování?
Řekl bych, že raději jsem na ledě, a až potom nastupuje manažerská role. Pořád jsem na telefonu a něco řeším. Ve dne, v noci i o svátcích. Ale líbí se mi, že si mohu sám vybrat hráče, jak se mi hodí do koncepce. A jsem za to zodpovědný.

Jak funguje spolupráce s partnerskými extraligovými kluby?
Spartou vedou Petr Ton s Jardou Hlinkou, což jsou moji kamarádi a bývalí spoluhráči. Komunikace s nimi probíhá bezvadně. Samozřejmě u nás potřebují obehrávat hráče, ale netlačí na pilu, když na to některý z nich vyloženě nemá. Po každém zápase si voláme. Většinou se domlouvají měsíční hostování a potom vždycky udělám nějaký výstup, jestli si konkrétního hokejistu v týmu necháme. Snažím se je zapracovat a připravit pro extraligu. To samé v případě Varů. Tam to bylo jiné v tom, že nám poslaly rovnou před sezonou hráče, kteří se nedostali do základního kádru. S nimi jsem počítal, ale Energie si pro ně mohla v případě potřeby kdykoliv sáhnout. Někdo tlačí víc, někdo méně, i podle situace, ale pochopitelně chtějí, aby jejich hráči u nás hráli, když už je tam pošlou.

Chodí v Sokolově na hokej diváci?
To je asi jediná vada na kráse, že lidi na zápasy moc nechodí. A je to škoda.

Jakub Strnad je novou posilou Motoru.
Hokejisté Motoru posilují, ze Sparty přichází zkušený útočník Jakub Strnad

Jaké bývají zhruba návštěvy?
V průměru tři sta na základní část. Na play off tak dvojnásobek. Přitom ve druhé lize prý chodily na zápasy o postup i tři tisíce. Je to dané také dobou. Ale v Sokolově toho moc jinak není a myslel jsem si, že když se nám takhle daří, tak lidi alespoň na play off přijdou ve větším počtu. Uvidíme letos.

V Sokolově jste bez rodiny? Jak se tam žije?
Jsem tam sám. Manželka má svoji práci tady v Budějovicích a děti chodí do školy. Je to jednoduché. Jsem buď na zimáku, nebo v bytě. Nic jiného. Žiji prací, a když je nějaká chvilka, tak jedu domů. I když je to tři a půl hodiny cesty. V sezoně to prakticky nejde. V létě je to lepší, když jsou volné víkendy. Tak to prostě je. Hokej je moje práce a tak to beru.

Předtím jste nedokončil sezonu v Chomutově, ani ve Slavii. Z tohoto pohledu jste si zase trochu vylepšil trenérské jméno?
To asi určitě. Ty dvě předcházející sezony bych moc komentovat nechtěl. I z tohoto pohledu jsem si přál, aby mi to v Sokolově vyšlo, a jsem rád, že se to povedlo. Potvrdilo se mi, že funguje směr, kterým se chci jako trenér vydat.

Roman Fousek vede úvod přípravy hokejistů Motoru.
Hokejisté Motoru zahájili přípravu, kabina prvního týmu prochází rekonstrukcí

Hovořilo se o vás také jako o možné náhradě na postu asistenta v Motoru, odkud odchází Patrik Martinec. Dostala se až k vám tato informace?
Vím, že prý moje jméno padlo, ale žádný přímý kontakt neproběhl.

V Sokolově máte podepsanou smlouvu?
Ano. Se Sokolovem jsem podepsal smlouvu na další rok s roční opcí.

Skládáte na příští sezonu velice silný tým. Jaké budou jeho ambice?
O mně je známo, že mám vždycky ty nejvyšší cíle. Samozřejmě bude těžké potvrdit letošní umístění. Proto chceme složit konkurenceschopný tým. Přivedli jsme kluky, kteří už vesměs v Baníku byli a chtějí za nás hrát. V Chance lize bude třináct kvalitních soupeřů. Nastavili jsme si loni nějakou laťku a já bych ji chtěl ještě překonat. Je to pro mě výzva.