Jihočeši po boji vyřadili kandidáta na titul, tým Plzně, 2:1 na zápasy!

V Plzni na úvod o gól podlehli, v odvetě na domácím ledě však favoritovi těsnou porážku (3:2) oplatili a v nedělním rozhodujícím utkání na západě Čech pak senzaci završili vítězstvím 2:1.

Třetí duel sledoval i šéftrenér sportovního centra mládeže Roman Heindl, jenž působil u týmu do prosince. „Jsem rád, že kluci Plzeň zdolali, protože když jsme s ní vyhráli úvodní přípravu v Klatovech, tak jsem říkal: Hoši, je na to třeba navázat v soutěži, doufám, že to s Plzní není výhra poslední! Tak mi teď udělali radost, že to splnili v nejdůležitější chvíli," usmívá se Roman Heindl.
Plzeňští vyhráli elitní skupinu o dvacet bodů před Libercem a šli do play off jako největší favorit. „Tím, že byli úspěšní a celé soutěži dominovali, možná měli nosy nahoru a díky tomu se podařilo vyřadit je. Chyběla jim větší bojovnost, myslím, že kluci je zaskočili tím, že hráli srdcem a jako tým," chválí trenér.

Motor vede zkušená dvojice Ladislav Kolda, Vladimír Caldr. Jejich svěřenci vyhráli skupinu o udržení a jako jediní z ní postoupili do play off. V něm mile překvapili. „Třetí zápas hrála Plzeň asi nejlepší hokej, měla spoustu šancí. Naši hráli dobře z obrany, dobrý výkon podal brankář Svoboda a přežili jsme plzeňskou přesilovku pět na tři, což bylo asi klíčové," přemítá trenér Roman Heindl, jenž se během sezony posunul o kategorii výše. „Po změně trenérů mužstvo chytlo dobrou šňůru a potvrdilo v nadstavbě svou dominanci," kvituje výsledky mladších dorostenců.

Ve středu se Českobudějovičtí mladíci představí na Spartě, doma hrají v pátek (16.30) a na případný třetí zápas by jeli v neděli do Prahy.

„Na Spartě jsme vyhráli, doma s ní vyhráli v prodloužení. Pokud nebude mít posily, věřím, že bychom s ní mohli hrát vyrovnanou partii," prohlašuje šéftrenér centra mládeže Roman Heindl.