Do jeho pracovny dorazili obránce HC Mountfield Petr Gřegořek, českobudějovický rodák a jinak hráč ruského mistra Balašichy Filip Novák, útočník Jiří Novotný, jenž do velkého hokeje nakoukl právě pod Černou věží, a chybět pochopitelně nemohl ani masér Pavel Vlašic.

Kvartet úspěšných reprezentantů města se pochlubil zlatými medailemi a podepsal do pamětní knihy.

Masér Vlašic má svou již čtvrtou zlatou ze světového šampionátu, hráči se radovali poprvé. „Je to náš životní úspěch,“ shodli se.

Petr Gřegořek nás ve středu i s cenným kovem navštívil v redakci. „Když jsem v březnu nastupoval do přípravy národního týmu, tak mě vůbec nenapadlo, že bych se na konci května mohl vrátit se zlatem,“ smál se.

Původní rozhovor s obráncem, který opouští HC Mountfield a míří do týmu nováčka KHL Kyjeva, přineseme v pátek. V pátek se pak čtenáři zkušeného beka mohou ptát sami v on–line rozhovoru na internetu.

Další obránce Filip Novák dorazil k primátorovi s rukou v pásce. Zranění utrpěl hned ve druhém utkání šampionátu proti Norsku a poté musel předčasně odcestovat domů. „Samozřejmě mě to mrzelo, ale přesto sezonu považuji za úspěšnou. V Rusku jsem si zahrál finále ligy a nakonec mám i zlato z mistrovství světa, i když jsem ho neodehrál ani zdaleka celé,“ dodal.