„Sice jsme do Budapešti odjížděli ve velmi dobré sestavě a s velkými ambicemi, avšak výsledek se při tak silné konkurenci nikdo neodvažoval odhadovat,“ poznamenal ve svém mailu pro Deník šéf HC Trendy Pavel Lískovec. „Hráči našeho týmu ale podávali výborné výkony, podložené kvalitním zákroky Luďka Brože, jenž také byl zcela po zásluze vyhlášen nejlepším brankářem celého turnaje,“ vyzdvihl Lískovec.

V prvním utkání Trendy porazily s přehledem ruský Hockey Smile hladce 7:1. „Do druhého utkání proti finskému Karpat Oulu jsme ale vstoupili velmi vlažně a brzy jsme prohrávali 0:3. Sice jsme se pak zlepšili, Finové si však vítězství zkušeně pohlídali a zvítězili zaslouženě 8:5,“ uznal Lískovec a dodal, že v posledním utkání HC Trendy jednoznačně porazily Kukullo z rumunské Transylvánie 8:0.

Ve čtvrtfinále českobudějovičtí hokejisté v kvalitním duelu se spoustou šancí na obou stranách porazili Rusy z Vivaster Moscow 3:1 a po těsném vítězství nad Švédy z Mandaksklubben Malmö 2:1 postoupili až do finále.
V něm na HC Trendy čekal souboj s ruským týmem Magic of Hockey, který ze druhého semifinále postoupil přes Karpat Oulu. „Zvolili jsme pro finále dobrou taktiku, když jsme technicky a rychlostně velmi dobře vybavené ruské mladíky nechali hrát v méně nebezpečných prostorech a do vyložených šancí je naše kvalitní obrana pouštěla jen zřídka. Naopak naše útoky byly pro obranu soupeře velmi nebezpečné a ruští obránci byli často proti našim kombinacím bezradní,“ přiblížil průběh finálového utkání Pavel Lískovec, dle něhož velký podíl na finálové výhře 4:1 měl výborný výkon Luďka Brože v brance. „I díky němu jsme získali pohár pro vítěze, který bude vystaven v domovském Hokejovém centru Pouzar.“

A jak výkony HC Trendy na turnaji hodnotil právě Luděk Brož? „Dle mě jsme zvítězili zaslouženě, protože jsme v celém turnaji podávali vyrovnané výkony a po většinu času dodržovali stanovené taktický pokyny. Jako velmi dobré se ukázalo i rozhodnutí odjet do místa konání turnaje dříve a dobře se v prostředí vyhlášené lázeňské péče aklimatizovat, a připravit se tak na náročná utkání. Velmi nám pomohla i mentální příprava před každým utkáním, díky níž jsme se pak vždy plně koncentrovali výhradně na nadcházející boje. Své individuální trofeje pro nejlepšího brankáře turnaje si velice vážím a svým spoluhráčům děkuji, že mi svými výkony k tomuto ocenění pomohli,“ zdůraznil Brož.