Smlouva řeší kromě propagace značky Budweiser Budvar také komplexní spolupráci mezi pivovarem a hokejovým klubem, včetně exkluzivity při prodeji Budějovického Budvaru v prostorách zimního stadionu.

„Jsme strašně rádi, že jsme se s Budvarem dohodli na dlouhodobé  smlouvě. Jedná se o jednoho z našich nejvýznamnějších partnerů a velice si jeho podpory vážíme. Patří mu za to velké poděkování," uvedl prezident ČEZ Motoru Roman Turek.

Budějovický Budvar v rámci svých možností podporuje kulturní a společenský život a přispívá k šíření dobrého jména města nejen doma, ale především v zahraničí. Českobudějovický lední hokej podporuje pivovar nepřetržitě od roku 1993 a celkově investoval do tohoto sportu přes 100 miliónů korun.

Pivovar nezastavil podporu ani v hokejově méně příznivých dobách poté, kdy extraligový klub loni v létě nečekaně odešel do Hradce Králové. „Musím vzdát hold majitelům Motoru, protože ho vytáhli nahoru prakticky z popela. Klub začal fungovat nějakých šest týdnů před sezonou. Za to si kluci, kteří to tady dali dohromady, zaslouží obrovský respekt," zdůrazní ředitel Budějovického Budvaru Jiří Boček. „Důležité bylo, že se klub vůbec podařilo rozjet. Není důvod na tom hledat nějaká negativa. Po sportovní stránce je důležité, že se podařilo uhájit první ligu. Každopádně se jedná o životaschopný projekt," dodá.

„Budějovický Budvar byl jedním z podniků, které nám nejvíce pomohly na začátku loňské sezony, kdy se rodil nový Motor. Jsme ohromně rádi, že jsme nyní uzavřeli dlouhodobou spolupráci, která jen potvrzuje fakt, že českobudějovický hokej a pivovar Budvar patří jednoznačně k sobě," říká generální manažer klubu Stanislav Bednařík.

Pro Jiřího Bočka jsou právě jihočeští hokejoví patrioti zárukou, že klub půjde tím správným směrem. „Za Motorem stojí jihočeské hokejové legendy a my pevně věříme, že to je nejlepší záruka pro pokračování a hlavně další rozvoj slavné hokejové tradice v našem městě. Proto je smlouva podepsána na příští čtyři sezóny," říká Boček.

Předmětem smlouvy není jen samotná reklama značky Budweiser Budvar na dresech a dalších reklamních plochách, ale také komplexní spolupráce mezi klubem a pivovarem. To zahrnuje například vzájemné zapojení do společných projektů a akcí pro obchodní partnery obou stran. Klub navíc garantuje exkluzivní prodej piva z Budějovického Budvaru ve všech prostorách Budvar arény. „Podporujeme snahu majitelů klubu vrátit do našeho města hokej na nejvyšší úrovni a doufáme, že se jim to s naší pomocí, s pomocí dalších jihočeských podniků a také s vynikající podporou fanoušků podaří," tvrdí Boček.

Podle něj je jen otázkou času, kdy se klub začne posouvat výš. „Považoval bych za výborný výsledek, kdyby se tým pohyboval v horní polovině tabulky a zahrál si play off," přeje si.

Konkrétní částku, kterou Budvar podpoří hokejový klub, obě strany nechtějí zveřejňovat. „Jedná se o stejnou částku, kterou jsme do klubu vložili loni a její výše je stejná, jako bývala v extralize. Nyní jsme ji garantovali na další čtyři roky," uzavírá Jiří Boček.