V sérii hrané na dva vítězné zápasy Českobudějovičtí mají náskok. Čtvrteční výhra by je posunula do semifinále, což by pro tým plný nováčků byla hotová senzace!

„Uvidíme, jak se s tím kluci popasují, zápasy doma bývají ošidné. Snad se s tím popereme dobře," doufá Filip Turek, že na tým nedolehne tíha okamžiku. Po vyřazení Ocelářů z Třince si mladí Jihočeši věří. „Když se vyhrává, sebevědomí stoupá – a v úterý to byl náš nejlepší zápas v play off," podotýká Filip Turek.

Víc než na na vítkovické individuality trenéři znovu jistě upozorní na herní styl Vítkovic, který mohou podrobně rozebrat na videu.  „Jednou se nám ve Vítkovicích stalo, že jsme neuhlídali jejich přihrávku zpoza brány. Hledají hráče na prostředku, z toho jsme dostali gól, jinak jsme to ale zvládli. Kluci dodrželi, co jsme si řekli," chválí své svěřence asistent Filip Turek, ale jmenovitě nikoho zmínit nechtěl: „Všichni, od prvního po posledního člena týmu, zahráli parádně!" shrnul.

Českobudějovičtí dorostenci jsou v kontaktu s „kotelníky" Motoru a doma znovu věří v podporu diváků, kterou od 18 hodin v Budvar aréně budou potřebovat. „Myslím, že fanoušci nás znovu přijdou podpořit. Budeme rádi. Doufám, že kluci nepodlehnou atmosféře a nerozklepou se jim kolena, že zbytečně neznervózní," prohlašuje před druhým čtvrtfinále Filip Turek, jenž před play off dával největší šance Liberci a Kometě Brno. Oba jeho favorité po úterku vedou ve čtvrtfinále 1:0 na zápasy. Stejně jako HC České Budějovice.