Domácím se začíná vyprazdňovat marodka. Po delší pauze naskočili do hry kanadský bek Fillman a útočník Heřman. Mimo hru tak zůstává pouze obránce Pýcha a nově také útočník Chovan. Do branky se znovu postavil Gába, role náhradníka byla poprvé v kariéře svěřena junioru Paterovi.

Jihočeši vyhráli čtyřikrát v řadě a chtěli rozhodně přidat i pátý korálek na vítěznou šňůru. Už ve 4. min. si nabruslil Walker a rozezvučel břevno branky přerovského Horčičky. O tři minuty později už Budvar aréna poprvé jásala. Nouzovu tvrdou střelu Horčička jen vyrazil a sám střelec s přehledem kotouč napodruhé dopravil do jeho sítě.

Druhý gól mohli přidat Babka, Fillman i Čermák, zkušený strážce přerovské klece však i s trochou štěstí odolával. Těsně před první sirénou ulétl ve vlastním oslabení Kovařík, ale Gába vytáhl skutečně exkluzivní semafor.

Motor je v pohodě, což nejlépe dokumentoval začátek druhého dějství. Nejprve byl po akci Hřebejka v pravý čas na pravém místě Pajič a bekhendem přidal druhý gól. Utekly pouhé třicet čtyři vteřiny a bylo to už 3:0. Vydařeným bekhendovým blafákem zakončil svůj nájezd mladík Šulek. „Naše dvě slepené branky byly hodně důležité, protože předtím tam měl Přerov gólovku," všiml si na tribuně obránce Pavel Pýcha, kterého stále nepouští do hry zraněné zápěstí. „Stav 3:0, to už se jen těžko otáčí," dodal.

V polovině zápasu přišla skutečně lahůdková akce první domácí formace. Walker vybojoval kotouč za brankou, předal ho Čermákovi, ten nezištně Nouzovi a před ním již byla odkrytá klec.

Zachytal si ale i Gába. Především při kličce Popelky vytáhl jedno ze svých kouzel. Krátce před koncem druhé třetiny už létaly na led kšiltovky (konkrétně tři). V přesilovce totiž završil svůj hattrick Tomáš Nouza. „Takové vedení by nás mělo uklidnit a měli bychom zápas v klidu dohrát," věřil Pýcha po druhém dětství.

Pro třetí dějství zůstal Horčička jen na přerovské střídačce a nahradil ho Huf.

Čisté konto však nedokázal udržet ani on. Junior Šulek měl ze své druhé trefy do černého velkou a oprávněnou radost. Závěr zápasu, to bylo velké sólo neudržitelného Tomáše Nouza, který za obrovského aplausu publika přidal svůj čtvrtý a v přesilovce pět na tři i pátý gól!

Branky a nahrávky: 7. Nouza (Čermák), 24. Pajič (Hřebejk, L. Květoň), 25. Šulek (Heřman), 29. Nouza (Čermák, Walker), 37. Nouza (Walker, Čermák), 49. Šulek (Heřman), 51. Nouza (Walker, Čermák), 55. Nouza (Walker, Pavlin). Vyloučení: 4:7, využití: 2:0. Rozhodčí: Zubičík, Kika – Zídek, Polák. Diváci: 5017.
ČEZ Motor: Gába – Fillman, Vráblík, Pavlin, Žovinec, Suchánek, Mazanec – Walker, Nouza, Čermák – L. Květoň, Pajič, Hřebejk – Šulek, Rob, Heřman – Kuchejda, Škoda, Babka, od 58. Navíc Guman. Trenéři Stavjaňa a Štrba.

Hlasy trenérů – Martin Štrba (Motor): "Jsme spokojeni s výkonem i výsledkem. První třetina byla vyrovnaná. Trošku nám chyběl pohyb. Ve druhé jsme dali dva rychlé góly a pak už jsme vývoj zápasu kontrolovali."

Petr Dočkal (Přerov): „Musím soupeři pogratulovat k velmi dobrému výkonu. Kromě první třetiny jsme nebyli důstojným protivníkem. Ve druhé a třetí třetině jsme dělali hrubé individuální chyby, po kterých jsme domácím jako na podnose nabídli šest gólů."