Byla to z vašeho pohledu povedená sezona?
Sezonu samozřejmě musíme hodnotit jako úspěšnou. Bez ohledu na to, že konec baráže nám nevyšel úplně podle představ. Přesto je určitě na místě označit sezonu jako povedenou nejen z hlediska výsledků. Podařilo se nám překročit cíle, které jsme si před sezonou stanovili.

Co další věci, které se povedly?
Vhodným způsobem se nám povedlo doplnit kádr. Loni se nám nedařily přesilovky a měli jsme problémy s produktivitou. Tak jsme přivedli hráče, kteří nám tyto věci jednoznačně vylepšili. Přesilovky jsme zlepšili a hlavní tahouni Pepa Straka s Tomášem Nouzou skončili na prvních dvou místech kanadského bodování celé první ligy. V tomhle směru panovala rozhodně spokojenost.

A co se třeba nepovedlo?
Očekával jsem, že se někteří z mladíků prosadí více, začnou se svou výkonností přibližovat zkušeným hráčům a budou jim více šlapat na paty, což se úplně nestalo. To vidím jako jedno z negativ sezony. Doufal jsem, že mladíci poposkočí kousek dál. Nicméně mají před sebou další sezonu, ve které nás mohou přesvědčit. Pokud si tedy vybojují místo v kádru.

V baráži došlo k přímé konfrontaci s extraligovými soupeři. Co vám řekla?
Částečně se tam projevilo, že jsme většinu sezony hráli s úzkým kádrem a v jejím závěru, který byl nejdůležitější, nám trochu docházela šťáva. Přesto jsme odehráli utkání, kdy jsme směle mohli říct, že jsme byli extraligovým týmům rovnocenným soupeřem a v některých zápasech jsme je i přehrávali. Ale potvrdilo se to, co už před baráží zmínil v jednom z rozhovorů asistent trenéra Radek Bělohlav a ze strany fanoušků se kvůli tomu strhla vlna nevole. A to, že by byl problém udržet výkonnost ve dvaapadesáti extraligových zápasech. Nám se to nepovedlo ani ve dvanácti duelech baráže. To je prostor, na kterém musíme pracovat. Mužstvo na tom i vzhledem k průběhu náročné sezony nebylo v jejím závěru nejlépe kondičně a je v něm spoustu mladých hráčů, kteří nedokázali zopakovat kvalitní výkon v utkání za utkáním.

Je to také jeden z důvodů, proč chcete rozšířit realizační tým o kondičního trenéra?
Ano. Myslíme si, že by současné trenérské dvojici mohl s přípravou pomoci ještě odborník na kondici.

Souvisí to i s tím, že máte v kádru hodně mladých hráčů, kteří se ještě sami neumí po fyzické stránce tak dobře připravit?
Je to tak. Neustále mluvíme o tom, že chceme pracovat s mladými hráči do nějakých pětadvaceti let. V tom by mohl pomoci právě i kondiční trenér. S tím souvisí pro příští sezonu i větší provázanost prvního trenéra juniorky s A týmem, o což se tady pokoušíme, ale zatím to také moc nefungovalo.

Věřil jste vy osobně v některé fázi baráže v postup týmu do extraligy?
Do baráže jsme vstoupili tak nějak opatrně a nesměle. Zhruba v její polovině jsme dokázali doma porazit Olomouc a vyhrát na Slavii. Soutěž jsme jednoznačně zdramatizovali a vypadalo to docela nadějně. Ale v dalších zápasech jsme ty výkony nepotvrdili a v příštím roce tak budeme hrát opět první ligu.

Co se týká fanoušků a celkové atmosféry kolem klubu, tak byla překročena vaše očekávání?
Jednoznačně. Po loňské sezoně, kdy byli diváci vynikající, jsme měli určitá očekávání a ta byla spojená i s tím, kolik peněz ze vstupného jsme si dali do rozpočtu. Nakonec jsme vybrali ještě více, protože diváků chodilo opravdu hodně. Také díky atraktivnosti závěru sezony.

Jak dopadla sezona z finančního hlediska?
Díky tomu, že jsme hráli play off i baráž a měli jsme tak větší příjem ze vstupného, tak se nám rozpočet podařilo přeplnit. Příjem ze vstupného byl nakonec vyšší, než jsme očekávali, i když jsme měli celkem optimistická očekávání. Nebyl v něm ale zahrnut příjem ze sérií play off a baráže. Díky tomu byl příjem ze vstupného výrazně vyšší, než jsme před sezonou předpokládali. Velkou část z tohoto přebytku jsme ale hráčům vyplatili na prémiích. V každém případě skončí hospodaření klubu v této sezoně v kladných číslech.

Máte za sebou úspěšnou sezonu zakončenou účastí v baráži. Kam se dá tento úspěch příští rok posunout?
Cíl pro příští sezonu bude jasný. Bude jím účast v baráži a tam se poprat o postup do extraligy. Ale až nejbližší týdny a měsíce ukáží, jestli tento cíl skutečně před sezonou vyhlásíme. Záležet bude na tom, jak se nám podaří posílit kádr. Nějaké posily vyhlédnuté máme. A samozřejmě také na penězích. Ne všichni hlavní partneři se už vyjádřili, jak to bude v příští sezoně. A s menšími partnery teprve zahájíme intenzivní jednání. V tuto chvíli tak ani nevíme, s jak velkým rozpočtem budeme příští rok počítat. Pak teprve budeme řešit, jaké hráče si budeme moci dovolit koupit.

Počítáte ale s tím, že očekávání fanoušků a veřejnosti budou velká a minimem pro ně bude postup alespoň do baráže?
S tím samozřejmě počítáme. Navíc my ta očekávání máme úplně stejná. Ale na druhou stranu jsme realisté a nestavíme si žádné vzdušné zámky. Jsem přesvědčený, že pro příští sezonu nemůže být jiný cíl než baráž a snaha o postup do extraligy. To je jasné. Ale pokud bude rozpočet výrazně nižší, tak by to byl problém.

Neprojevila se euforie kolem českobudějovického hokeje také v přízni sponzorů, že by výrazně navýšili své příspěvky?
Ne. A ani jsme s tím nepočítali. Mám pocit, že naši partneři se od samého začátku snaží pomáhat nám v limitu, který jsou schopni nám poskytnout. Když jsme je oslovovali před zahájením play off a baráže s nějakou dodatečnou reklamní nabídkou, tak byl velmi malý ohlas. Uvidíme, jak dopadne jednání s městem, které je také naším velkým partnerem při financování klubu. Věříme, že podpora z jeho strany by měla být zachována minimálně ve ve stejné výši, jaká byla v minulém roce. A doufáme, že bude ještě navýšena.

Letní přípravu mužstvo zahájí 11. května. Není třítýdenní volno příliš krátké na regeneraci sil?
Pokud má mít letní příprava nějaký smysl, tak považujeme za nutnost, aby trvala alespoň sedm až osm týdnů. Pokud by bylo volno delší, tak už by na letní přípravu nezbýval prostor. Tak to musí být.