Do domácí branky se poprvé v letošní sezoně postavil Bláha, na marodku naopak znovu zamířil obránce Kolmann a role až třináctého útočníka zůstala Škodovi. Hosté přivezli mimo jiné dva zkušené Jihočechy Punčocháře s Kašpaříkem.

Zaplněná aréna sledovala od úvodních minut vyrovnaný a úporný boj. V první třetině ale měli o něco navrch Jihočeši a také se ujali vedení. V 11. min. opět prokázal své mimořádné střelecké schopnosti Nouza. Nabruslil si na Bohunického pas a ač faulován, dokázal zavěsit přesně pod horní tyčku.

První třetinu díky jeho gólu Motor vyhrál 1:0. „Nehrajeme vůbec špatně," všiml si na novinářské tribuně útočník Adam Přibyl, jehož na čas vyřadil ze hry „koňar". „Už jsem ale fit, jenom jsem se prostě nevešel do sestavy," konstatoval.

Výkon jeho spoluhráčů se mu líbil. „Plníme to, co máme. Zatím to vypadá dobře. Ve hře pět na pět jsme lepší. Musíme se jenom vyvarovat faulů a bude to v pohodě," konstatoval po první třetině. Zápas pozorně sledoval, přesto stačil pohledem zabrousit i do hlediště. „Nějaké pěkné holky se tam našly," šibalsky se usmál.

Zatímco úvodní dějství bylo ještě relativně vyrovnané, po změně stran už byl na ledě jenom tým v modrých dresech. Téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři ještě domácí propásli, když dvě Nouzovy možnosti doslova volaly po gólu.

Ve 25. min. se ale elegantně uvolnil obránce Žovinec, přebruslil půlku hřiště a propálil podruhé gólmana Hyláka. Záhy přišla i třetí branka. V početní výhodě zaskočil Hyláka přesnou a hlavně nečekanou střelou z úhlu Pajič.

V polovině zápasu se dočkali také hosté. Z ojedinělého protiútoku překonal poprvé Bláhu šťastnou střelou Markovič. Sešívaná radost však trvala jen minutu. Poté kapitán Straka náramnou přihrávku vyzval Kuchejdu, jenž neměl problém trefit téměř prázdnou branku.

Druhá třetina, to byla v podání Motoru radost. „Ovládli jsme zápas, byl to pro diváky zajímavý hokej a padaly krásné góly," lebedil si v hledišti Přibyl. „Šancí jsme měli i na víc gólů. Škoda, že tam nepadl ještě jeden při přesilovce pět na tři. Mohlo být po zápase. Sami jsme přitom dostali takový smolný," zhodnotil druhou třetinu Přibyl a přiznal, že sice zápas pro Deník okomentoval rád, ale příště už by byla raději zase na ledě.

Závěrečná část hry už vývoj utkání nemohla nijak změnit. Jihočeši zcela bezpečně kontrolovali svůj třígólový náskok a Slavia očividně neměla sílu ani kvalitu na pokus o zvrat.

Pátý gól mohl přidat Žálčík, ocitl se sám před Hylákem, slovenského gólmana v barvách Slavie však nepřekonal. Neuspěl ani Heřman, přesto si Motor přesvědčivé vítězství v pohodě pohlídal. A téměř vyprodaná hala mohla slavit cenné tři body.

Branky a nahrávky: 11. Nouza (Bohunický, Vráblík), 25. Žovinec (Bohunický, Kuchejda), 29. Pajič (Žálčík), Rob), 32. Kuchejda (Jos. Straka) – 31. Markovič (Robinson, Vas). Vyloučení: 3:9, využití: 1:0. Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Malý. Diváci: 6224.
ČEZ Motor: Bláha – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec – Žálčík, Pajič, Rob – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Guman (41. Škoda), Babka, Prokeš. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Hlasy trenérů – Radek Bělohlav (Motor): „Z naší strany to bylo velmi dobře zvládnuté utkání. Odehráli jsme výborně dvě třetiny, třetí jsme dohráli takticky. Mrzela nás snad jenom nevyužitá přesilovka pět na tři."

Milan Razým (Slavia): „Domácí vyhráli zcela zaslouženě. Po celý zápas byli lepší a aktivnější. K ničemu nás nepustili. My jsme jim to na druhou stranu ulehčili mdlým výkonem."