Jihočeši se museli obejít bez zraněného kanadského forvarda Esposita (sval) a také obránce Muchy (žebra). V brance dostal tentokrát příležitost Gába a vedl si mimořádně zdatně.

Hosté nezačali na tradičně horkém havířovském ledě vůbec špatně a už v 6. min. šli do vedení. V přesilovce si dobře najel obránce Vráblík a dělovkou propálil Šimečka v domácí kleci.

Potom se blýskalo také na druhé straně. Seman i Pechanec málem vyzráli na postavou malého gólmana v kleci Motoru, ale Gába pokaždé prokázal svůj mimořádný postřeh. V závěru první části hry zase Šimeček vychytal v dobré pozici Chovana.

Zatímco v úvodním dějství byli lepší hosté, ve druhém se karta obrátila a v polovině zápasu už svítil také na ukazateli skóre vyrovnaný stav. Po skrumáži před Gábou se dorážkou prosadil Štumpf.

Jenže Jihočeši se z dlouhé cesty nechtěli vracet s prázdnou. V závěrečném dějství byli lepší a také se jedenáct minut před koncem dočkali zasloužené odměny. Svižnou Fillmanovu střelu od modré zaregistroval Šimeček až ve své síti.

Závěr zápasu byl mimořádně dramatický. Havířov hrál přesilovku pět na tři a poté při power play šest na čtyři. Obětavě bojující hosté si však s pomocí výborného Gáby v brance už cenné vítězství vzít nenechali a vyhráli potřetí za sebou.

Branky a nahrávky: 32. Štumpf (Krisl) – 6. Vráblík (Rob, Čermák), 49. Fillman (Rob, Šulek). Vyloučení: 7:8, využití: 0:1. Rozhodčí: Hradil, Kopeček – Zídek, Polák.
ČEZ Motor: Gába – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Žovinec, Mazanec – Nouza, Rob, Čermák – Chovan, Pajič, Heřman – Žálčík, Škoda, L. Květoň – Šulek, Doktor, Babka – Kuchejda. Trenéři Stavjaňa a Štrba.