V absolutním pořadí obsadil časem dvacet minut a deset vteřin sedmnáctou příčku, ve své kategorii mužů do čtyřiceti let byl třináctý.

Semrád nebyl jediným z hokejistů, kteří se postavili na start závodu. Běžel ještě Jiří Bárta, který dosáhl času 23:14 a byl absolutně 52., Emil Švec skončil o deset příček a dvaadvacet vteřin za ním. „Běžet měl ještě Roman Vráblík, ale ten nakonec musel plnit své povinnosti v hokejbalovém utkání," upřesňuje Semrád.

Hokejový ČEZ Motor byl partnerem akce, ale mladý bek by se prý přihlásil do závodu i sám od sebe. „Shodou okolností v den, kdy jsem chtěl poslat registraci do závodu, mi volali z klubu, že by potřebovali, aby někdo běžel za Motor. Tak jsem hned kývl," vysvětluje svou účast.

Běhání bere Semrád jako nedílnou součást svého života. „Závod jsem sice běžel naposledy někdy na základní škole, ale v rámci letní přípravy toho odběháme docela dost. A já osobně chodím běhat denně. Každý den začínám zhruba padesátiminutovým výběhem, aby mě nakopl," tvrdí.

Na pětikilometrové trase bojoval za všech sil. „Asi tři kilometry jsem se držel těch nejlepších. Chlapi vepředu ale tempo udrželi, zatímco já jsem trochu odpadl. Oni jsou úplně jinde než já. Pak už jsem to dotáhl jenom tak, jak jsem mohl. Do cíle jsem si zasprintoval. Vyndal jsem sluchátka z uší a užíval jsem si fanoušky," usmívá se. „Pět kilometrů je na mě hodně dlouhých. Jsem spíše sprinter, ale  rozhodně to nebylo na škodu. Výborné zpestření tréninku," tvrdí.

Atmosféra závodu RunTour byla velice pozitivní. „Lidi na trati fandili. To bylo hodně příjemné. Sice jsem je neslyšel, protože jsem měl na uších sluchátka s hudbou, ale vnímal jsem to. Bylo to fajn."

Mezi hokejisty žádná sázka, co se týká umístění, neproběhla. „Kluci to tolik jako já neprožívali. Já jsem na běhání blázen," směje se. „Ráno jsem si byl projít trať a snažil jsem se na závod co nejlépe připravit. Byl jsem dlouho zraněný, takže jsem rád za každý pohyb, který si teď mohu dovolit. Bral jsem to docela prestižně," připustí.

Přestože v minulé sezoně kvůli zraněnému ramenu skoro nehrál, stihl v úvodu sezony devět zápasů základní části a potom až ten poslední s Berounem v play out, vedení ČEZ Motoru s ním počítá i nadále. Zapojil se do letní přípravy a příští sezonu by měl odehrát na jihu Čech.