Králové po první polovině základní části II. ligy zatím neoslnili. Z třinácti odehraných duelů vyhráli jen čtyři a se ziskem 11 bodů jim ve skupině Západ patří až dvanácté místo. Navíc z posledních devíti duelů vyhráli jen jediný s Chebem. Za sebou mají v tabulce o skóre právě Cheb a pak už jen Řisuty a Hronov. 

Sedmapadesátiletý bývalý útočník Milan Mazanec v klubu u Otavy působil celou řadu roků a před dvaceti lety v něm uzavřel svou hráčskou kariéru. Posléze tam v roli kouče vedl různé mládežnické kategorie. S II. ligou má jako trenér zkušenosti ze svého působení v tehdejším jindřichohradeckém Vajgaru před sedmi roky, nyní se na jih vrací po několika letech strávených v Rakousku a především v Německu.

Jan Trummer písecký tým vedl od května, před tím v roli asistenta pomohl juniorům českobudějovického Motoru k návratu do extraligy.

Nového kouče čeká druholigová premiéra v sobotu 18. listopadu, kdy Králové na svém ledě přivítají poslední Hronov (17 hodin). A vzhledem k jejich situaci a dosavadnímu vývoji soutěže je plný bodový zisk nutností.

Milan Mazanec v dubnu předával ceny na Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci. Po letech strávených v zahraničí se nyní v roli kouče vrací do Písku.Milan Mazanec v dubnu předával ceny na Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci. Po letech strávených v zahraničí se nyní v roli kouče vrací do Písku.Zdroj: Deník/Kamil Jáša