Na Kladně Jihočeši prohrávali už ve 12. min. o tři góly a nevypadalo to vůbec dobře. „On to z naší strany ale nebyl úplně špatný začátek. Hráli jsme dobře, ale prohrávali jsme 0:3, protože ze čtyř střel jsme dostali tři góly. Řekl bych, že to bylo vedení nezasloužené, ale byly to krásné góly. Důležité bylo, že jsme ještě do konce první třetiny dali dva góly a vrátili se do zápasu," zdůrazní asistent trenéra Rosola a sportovní ředitel klubu Radek Bělohlav.

Ve třetí třetině se hostím podařilo vyrovnat a v prodloužení strhnout vítězství na svou stranu. „Ve třetí třetině jsme soupeře výrazně přestříleli a bylo skoro jen otázkou času, kdy vyrovnáme. Domácí už jenom bránili. Kdyby dal Tomáš Nouza minutu před koncem základní hrací doby další gól, tak bychom je asi úplně položili. Za náš výkon jsme si minimálně bod zasloužili," ocenil hru svých svěřenců. Díky Strakově gólu v nastavení jim každopádně slušel i ten druhý bonusový.

V brance začal utkání David Gába, ale po třetím gólu ho nahradil Ondřej Bláha. „Pro Gábiče to bylo těžké. Prakticky si nesáhl na puk a dostal tři góly. Tam nebylo na co čekat," říká Bělohlav ke střídání brankářů. „S Petrem Rosolem jsme na sebe koukali už po druhém gólu, ale pořád jsme mu věřili. Branky nešly na jeho vrub, ale někdy se to prostě tak stane. Blažena tam pak vlezl a mužstvo podržel," dodá.

Bláha si tak řekl o místo v brance pro zápas s Jihlavou. „Bude chytat," souhlasně přikývne asistent. „Máme gólmany, kteří se dobře doplňují," chválí si.

Motor hraje v sobotu s Jihlavou a pak hned dva zápasy v pondělí a v úterý (v Benátkách a doma s Havířovem). „Trošku jsme tomu uzpůsobili trénink. Navíc má dvojzápas juniorka, takže to máme malinko složitější, ale věděli jsme dopředu, jaký budeme mít program. Uvidíme, v jakém budeme počtu a zdravotním stavu," nechce předbíhat.

Starosti mají trenéři hlavně v obranných řadách. Zápas na Kladně totiž nedohráli Vráblík s Bohunickým, nad jejichž startem se vznáší velký otazník. Dlouhodobě mimo hru je Růžička. Hrát může Zíb, přestože dostal ve středu dva desetiminutové tresty. „Pokud dostane ještě jednu desítku, tak bude zápas stát," upřesňuje Bělohlav. Z útočníků je na marodce pouze Mikyska.

Jihlava je tradičně velkým tahákem. „Loňské vzájemné zápasy, a dokonce i ty pohárové, dokázaly, že na Jihlavu se těšíme my, soupeř i diváci. Bude to hokejový svátek," věří Radek Bělohlav.

V sobotu pokračuje také druhá hokejová liga a ve šlágru kola dvou jediných neporažených celků soutěže přivítá od 18 hodin druhý Tábor lídra z Kolína. Zbývající dva jihočeské kluby hrají venku. Písek jede do Trutnova a Jindřichův Hradec do Klatov.