Hokejisté HC Tábor využili v pondělí v Sokolově hned svůj první mečbol a po přesvědčivém vítězství v poměru 6:2 se probojovali až do finále skupiny Západ.
Semifinálovou sérii s Baníkem Sokolov ovládli Jihočeši ve čtyřech utkáních a na zápasy zvítězili 3:1. „Po hokejové stránce jsme neměli problém a Sokolov jsme jasně přehráli," míní trenér HC Tábor Tomáš Matušík.
Především v domácím prostředí nedal Tábor Uhlířům pražádnou šanci a domácí zápasy zvládl 9:2 a 3:0. Vyrovnaný byl pouze druhý vzájemný zápas na ledě Sokolova, kde Jihočeši prohráli po velké bitvě 4:5.
Kohouti hladce zvládli i poslední utkání v Sokolově, kde vyhráli rozdílem čtyř gólů. „Výkonnostní rozdíl mezi námi a Sokolovem byl zřetelný a vyzněl jednoznačně v náš prospěch. Jen první zápas u nich jsme měli trochu smůlu. Mě ale hlavně vadil způsob hry Sokolova. Hráli brutálně s cílem zranit, nic podobného jsem nezažil," ohlíží se za semifinálovou sérii se Sokolovem táborský lodivod Tomáš Matušík.
Na mysli má především pondělní rozhodující zápas v Sokolově. Domácí psychicky nezvládli závěr rozhodnutého utkání a na ledě se strhla hromadná bitka. „Sokolovský Soukup byl vyloučen do konce utkání a ještě se vrátil ze šatny a začal se rvát s naší lavičkou. My jsme samozřejmě neměli žádný zájem se prát, protože jsme věděli, že nás čeká finále a nechtěli jsme riskovat tresty. Jejich způsob boje byl prostě hnus, hráli jak zvířata," kroutí nevěřícně hlavou Tomáš Matušík.
Jihočeši  si však nemohli sokolovský způsob hry nechat líbit a výsledkem bylo vyloučení tří táborských hráčů do konce zápasu. „Na první finálový zápas nám tak bude chybět Láďa Hlaveš, který vyfasoval jednozápasový trest," netěší táborského trenéra.
Finálovým soupeřem táborských hokejistů bude druhý nejúspěšnější celek základní části HC Řisuty. Středočeši podávali po celou základní část vyrovnané výkony. Svou kvalitu prokazují také v play-off, byť ve čtvrtfinále zdolali Kobru Praha  až v pátém rozhodujícím utkání při power-play.
V semifinále s Kláštercem nad Ohří už Řisuty nezaváhaly ani jednou a vyhrály přesvědčivě 3:0 na zápasy.
„Řisuty, to bude úplně něco jiného než Sokolov. Je to jednoznačně nejkvalitnější soupeř, na kterého jsme mohli narazit. V základní části jsme s nimi také sehráli velice dobré zápasy," říká o finálovém protivníkovi kouč Tábora Tomáš Matušík.
První finálový zápas mohou táborští fanoušci navštívit již tuto sobotu. Zápas začíná na zimním stadionu v Táboře v 17 hodin. Série pokračuje v pondělí v Řisutech.