Turnaj na počet zdejšího rodáka, reprezentačního útočníka a mistra světa Jana Marka, který 7. září 2011 tragicky zahynul při leteckém neštěstí společně s celým týmem Lokomotivu Jaroslavl i dalšími dvěma Čechy Ivanem Rachůnkem a Josefem Vašíčkem, se koná už pojedenácté a pořádá jej Nadační fond Jana Marka ve spolupráci s Městem Jindřichův Hradec. Přestaví se v něm rakouský Red Bull Salcburk, který obsahuje prvenství z předchozích dvou ročníků, Motor České Budějovice, Sparta Praha, Škoda Plzeň a jindřichohradečtí Střelci.

„Honza si zaslouží, abychom tento turnaj na jeho počest pořádali a my se snažíme, aby k nám jezdily kvalitní týmy, které se snažíme obměňovat. Letos pozvání přijala i Sparta, jež měla startovat už v loňském roce, ale kvůli nedostatku hráčů nakonec svou účast musela odříct,“ podotkl Jan Hanzálek, který je hlavním organizátorem memoriálu a dlouholetým úspěšným mládežnickým trenérem, pod jehož dohledem Jan Marek s hokejem začínal.

Sobotní hokejový program bude odpoledne přerušen a zástupci týmů, příznivci, kamarádi a bývalí spoluhráči se stejně jako v předchozích letech vypraví na jindřichohradecký městský hřbitov k pietnímu aktu uctít památku zesnulého hokejisty u jeho hrobu.

Hrát se bude po oba dva dny systémem každý s každým na třikrát patnáct minut, v případě nerozhodného výsledku budou rovnou následovat samostatné nájezdy. Diváci tak během víkendu uvidí celkem deset duelů.