Po Strakonicích a Č. Krumlovu hokejisté David servisu nešetřili góly ani v domácím duelu s Humpolcem (11:5), kdy bylo brzy o vítězi rozhodnuto a jedinou otázkou zůstalo, jak vysoký příděl si hosté na Vysočinu odvezou.

Přes výrazné vítězství domácí trenéři vedle kladů našli na zápase i některé nešvary. „Zjistili jsme, že když hrajeme bez vyloučení a to, co si řekneme, tak nám hra funguje. V okamžiku, kdy to plnit přestaneme, máme problém. Takže doufám, i když hrajeme krajský přebor, že si kluci uvědomí, co nám nese výsledky, a co nám naopak dělá problémy," apeluje na hráče kouč Roman Fousek.

V dalším kole čeká David servis České Budějovice těžší kalibr, šlágr na stadionu druhého Písku! „Doufejme, že příště zase začneme tak jako s Humpolcem," přeje si českobudějovický kouč vidět stejné zaujetí a zodpovědnost, s jakou se tým vrhl na protivníka, bez náznaku podcenění.

Po víkendových zápasech se David servis po zásluze vyšvihl do čela tabulky. I když lídr při aktuální střelecké formě drtí soupeře svým útokem, trenér Fousek jen na produktivitu sázet nehodlá. Důsledně trvá na dodržování taktiky, a to i za zdánlivě rozhodnutého stavu. „Musíme hrát celých šedesát minut zodpovědně dozadu, s tím dobruslujícím hráčem, který bekům pomáhá. Jinak to nepůjde. Hokej začíná od obrany a obrana začíná od útočného pásma," konstatoval Roman Fousek.

Dokud se jeho tým stoprocentně koncentroval, tak na ledě kraloval ve všech řadách, hrál úplně jinou ligu než Humpolec. „Musíme vycházet ze zabezpečené obrany, protože potom si vytvoříme i tlak směrem dopředu, kde vždycky něco vymyslíme, projeví se kreativita našich kvalitních hráčů. V dnešní době, kdy se hokej hraje odzadu, na tom musíme stavět i my," zdůraznil Fousek a potvrdil, že hráčům bude toto pořád dokola opakovat. Až do konce sezony.

Hostující lodivod Jiří Zour potvrdil, že Humpolečtí nejezdí na zápasy do Českých Budějovic vůbec rádi. „Už třetí sezonu po sobě si odsud vezeme jedenáct gólů, pro domácí jsme asi oblíbený soupeř. Hrubě se nám nevydařil začátek, pak jsme se trochu zvedli, ale všichni viděli, že nás domácí mazácky přehrávali. Byli jsme ve třinácti lidech bez prvního brankáře, ale i kdybychom byli v plné sestavě, tak podle mne tady nedokážeme zahrát," přiznal na rovinu kouč hokejistů Jiskry Humpolec.