„Bylo to pro nás těžké rozhodnutí, ale převládla snaha posílit tým o hráče, který umí skutečně dávat góly. V posledních týdnech máme s koncovkou problém, věříme, že Václav Pletka je tím typem hráče, který nám v mužstvu chybí,“ komentoval hráčskou výměnu po poradě vedení klubu s koučem Františkem Výborným předseda představenstva klubu Ing. Zdeněk Blažek.

Oba kluby se dohodly na trvalém přestupu hráčů, českobudějovický klub tak přebral Pletkovu smlouvu do 30.4. 2012.

Hřebejkovi se letos nedařilo podle představ a nedal ještě ani jeden gól. Odchod ho také ani příliš nezaskočil. „Čekal jsem to už někdy v listopadu,“ přiznal. „Přišlo to nakonec až teď a beru to jako fakt. Takový už je hokejový život.“

Hřebejk věří, že ho změna dresu může nastartovat k lepším výkonům. „Jsem si vědom, že minulá ani letošní sezona mi nevyšly podle představ,“ uvedl.
V Karlových Varech o Hřebejka hodně stojí. „O Štěpána jsme měli zájem již před sezonou. Svým herním pojetím dobře zapadá do koncepce našeho klubu, je výborným bruslařem a velkým bojovníkem. Navíc dokáže hrát bránicí levé křídlo, stejně tak jej mohou trenéři dobře využít i na postu pravého útočníka,“ řekl k příchodu jihočeského srdcaře generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk.

Oba hráči by měli v nových klubech nastoupit do přípravy už v úterý.