Jak vlastně došlo k vašemu startu za prvoligový Tábor?

V minulém týdnu za mnou na tréninku přišli manažer pan Jágr s trenérem panem Výborným, jestli bych si nechtěl zahrát v Táboře. Extraliga pauzu, takže jsem tuto nabídku bez problémů přijal. V sobotu jsem tak jel hrát do Berouna za Tábor.

Podle pravidel nesmí hráč, který nastupuje na střídavý start v první lize, odehráno více než pětadvacet extraligových. Vy máte přesně patnáct. Padla proto volba právě na vás?

Nějaké takovéhle omezení existuje. Já jsem byl zraněný, proto nemám odehráno tolik utkání v extralize. Všechno bylo určitě podle regulí.

Nebral jste to jako nějakou degradaci, ale možnost odehrát kvalitní zápas?

Určitě. V posledních dvou zápasech ve Vítkovicích a doma s Mladou Boleslaví jsem toho moc neodehrál, takže jsem se tomu nijak nebránil. Byl jsem docela rád, že jsem si tam mohl zahrát.

Naposledy jste hrál první ligu doma v Českých Budějovicích v sezoně 2004 – 05?

Ano. Od té doby jsem v první lize nikde nebyl a teď to bylo poprvé.

V Berouně jste prohrávali už 0:2, ale nakonec průběh zápasu otočili, takže panovala velká spokojenost?

Na začátku zápasu jsme měli šance a mohli jsme jít do vedení. Pak jsme sice dostali dva góly, ale naštěstí jsme rychle vyrovnali dvěma slepenými góly v průběhu dvou minut. Ve třetí třetině jsme přidali třetí gól a pečetili jsme při power play soupeře do prázdné branky.

Dá se porovnat úroveň hokeje v první lize a v extralize?

Do nějakého velkého porovnávání bych se nechtěl pouštět. Je tam spousta mladých hráčů. Beroun teď úzce spolupracuje se Spartou a nastoupilo tam hodně hráčů, kteří proti nám v létě hráli za Spartu Tipsport Cup. Byli tam i někteří kluci z Kladna. Je to hodně bojovný hokej.

Nastoupil jste v útoku s Tomášem Mertlem a Martinem Štrbou. Zahrál už jste si někdy v minulosti s tímto zkušeným hokejistou?

Nějaké zápasy jsme spolu odehráli v sezoně, kdy jsme sestupovali. Pravidelně to ale nebylo.

Tomáš Mertl dal dva góly. Dařilo se vašemu útoku?

To by měli posoudit spíše trenéři.

V táborské kabině jste musel narazit na spoustu bývalých spoluhráčů.

To rozhodně. Byl jsem rád, že jsem si mohl zase zahrát s Pepou Kučerou nebo Pepíkem Jindrou. Jsou tam Ivoš Kotaška, David Nedorost, Štrbič. To jsou všechno kluci, se kterými jsem hrával v Budějovicích. S ostatními hráči se znám alespoň od vidění. Je tam třeba bratr Lukáše Poživila nebo bráchové Padělkové. Rozhodně jsem nešel někam do neznáma.

Bral jste to tedy jako příjemné zpestření reprezentační přestávky?

Ano. V každém případě.

Nedomlouvali jste se v Táboře na nějaké další spolupráci?

Byli jsme domluveni s panem Výborným, že ve středu už do Tábora nepojedeme, protože v pátek nás čeká extraliga v Karlových Varech. K tomu bude směřovat příprava v tomto týdnu.

V Mountfieldu jste teď měli zápasovou pauzu. Přišla vhod?

Určitě. Utkání šla v rychlém sledu za sebou. Teď po přestávce to ale bude pokračovat ve stejném tempu. Nás navíc čeká ještě dohrávka v Pardubicích. Bylo dobře, že jsme mohli potrénovat a zase trochu obnovit fyzičku. Uvidíme, jak se to projeví po pauze.

Zaznamenali jste změnu v trénincích po příchodu nového kouče Františka Výborného?

Příprava na tréninky zůstala prakticky stejná. Tréninky jsou zhruba stejně dlouhé. Cvičení jsou hodně v pohybu a pořád se bruslí. Příprava je to kvalitní.

V poslední době výsledky nebyly dobré. Může být změna trenéra impulzem, který vás nakopne k lepším zápasům?

To ukáží až samotné zápasy. Všichni chceme, aby se to zlepšilo a výsledky přišly.

Zdravotně už jste stoprocentně fit?
Věřím, že ano. Žádně problémy nepociťuji. Hlavně, aby to tak i zůstalo zranění se mi vyhýbala.