Přitom hosté vstoupili do zápasu lépe a v úvodní třetině byli aktivnější. „Měli jsme šance, abychom se dostali do vedení. Bohužel jsme je ale neproměnili,“ posteskne si útočník Mountfieldu Štěpán Hřebejk.

Od druhé třetiny už se hra vyrovnala. „Boleslav pak začala hrát. Nebo přesněji řečeno my jsme jí umožnili dostat se do hry. Nakonec zápas dospěl až do nájezdů. Nejvíce šancí jsme měli v první třetině, ale bohužel jsme z toho nic nevytěžili,“ kroutí hlavou.

Boleslav je jedním z hlavních rivalů Jihočechů v boji o desátou příčku, která znamená účast v předkole play off. „Neřekl bych, že by nás nějak svazovala důležitost zápasu,“ odmítne Hřebejk. „Postupem času spíše přišla obava z toho, abychom udrželi alespoň remízu a nevraceli se úplně s prázdnou kvůli nějaké zbytečné chybě,“ podotkne k průběhu zápasu.

Zatímco Mladá Boleslav letos na nájezdy sedmkrát vyhrála a ani jednou neodešla poražena, bilance Mountfieldu je zcela opačná: šest porážek a žádné vítězství. „Přesto jsme nechtěli v prodloužení rozhodnout za každou cenu. Bilanci obou týmů na nájezdy jsme ale samozřejmě znali a věděli jsme, že by bylo lepší dát rozhodující gól už v prodloužení,“ byl si vědom.

Nájezdy jsou letos prokletím týmu. „V nájezdech prostě nemáme sebevědomí, i když jsme tentokrát trefili tyčku, tak to prostě nejde,“ posteskl si trenér František Výborný a Hřebejk k jeho slovům dodá: „Na každém tréninku se nájezdům věnujeme. Je to však něco jiného než v zápase. Šestkrát prohrát, to by se ale stát neměli,“ uvědomuje si.

On sám není specialistou na penalty. „Naposledy jsem jel nájezd někdy v juniorech. V chlapech si to nevybavím ani jednou,“ usměje se.

Není však vyloučeno, že také na něj přijde řada. „Je fakt, že už jeli skoro všichni. Nijak to neřeším, až trenéři řeknou, tak pojedu,“ tvrdí odhodlaně.
Rozhodně by prý nebyl bez šance. „Na tréninku občas nájezdy proměňuji. Pokud na mě trenér ukáže, tak rozhodně neřeknu ne,“ ujišťuje.

Střelecky se mu přitom letos hrubě nedaří a stále čeká na svůj premiérový gól. „Už nevím, co dělat, abych gól dal. I V Boleslavi jsem měl šanci hned při druhém střídání, ale trefil jsem jen brankářovo břicho. Takhle dlouho jsem na gól ještě nikdy nečekal,“ kroutí hlavou. „Raději na to moc nemyslím. Už mě to psychicky trochu deptalo. Snad to přijde co nejdříve,“ doufá.

Na tréninku se přitom střelbě věnuje naplno. “Při každém cvičení se snažím dávat góly a hledat slabší místa brankářů. Snad to konečně přijde i v zápase,“ přeje si.

Pomoci by mu mohl i posun do druhé řady, ve které nahradil zraněného Lukáše Květoně. „Určitě je to změna k lepšímu. Už jenom proto, že na ledě dostávám daleko více prostoru než předtím,“ pochvaluje si.

Extraliga se nyní v průběhu svátečních dnů hraje dost nepravidelně. „Předtím ale šly zápasy v rychlém sledu, takže většina hráčů volnější tempo uvítala,“ je Hřebejk přesvědčen. „Leden bude zase hodně našlapaný.“

Duel úterníhokola s K. Vary má Mountfield předehrán (4:0), nastoupí tak až v neděli ve Zlíně. „Hlavně doma je to hodně nepříjemný soupeř, ale jedeme se poprat o co nejlepší výsledek,“ ujistí.