Duelduel měl slavnostní úvod. Útočník Jiří Šimánek převzal ocenění ke svému pětistému extraligovému zápasu, minutou ticha přítomní uctili památku zesnulého Antonína Španingera a pak už se začalo naostro.

Po úvodním oťukávání byli úspěšnější domácí. Úvodní přesilovku zápasu dokázali využít hned po osmi vteřinách. Po vyhraném vhazování posunuli kotouč k Hudcovi, jenž bez přípravy prostřelil exjihočecha Cháberu v brance soupeře.

Radost však netrvala dlouho. Zkušený Broš dokázal během šesti minut otočit skóre. Nejprve se přesně trefil ze střední vzdálenosti a poté překonal Turka v přesilovce střelou od modré, kterou domácí gólman přes skrumáž před svou brankou nemohl vůbec vidět.

V 15. min. vyrovnal znovu v početní výhodě Mikeska, který střelou z první z těžkého úhlu zaskočil Cháberu. Ten se musel pořádně červenat. Krátce poté první třetina kvůli poškozeným vrátkům mantinelu předčasně skončila a dohrávala se až po přestávce.

Přesilovky se včera Jihočechům dařily. Na začátku druhého dějství napřáhl na modré Gřegořek a jeho projektil prosvištěl do Cháberovy sítě. Mountfield hrál dobře, ale srazila ho rána z vlastních řad. V nepřehledné situaci před vlastní brankou chtěl obránce Tůma zahrát malou domů, ale našel jen skulinu mezi jeho betony. Vyrovnávací gól byl připsán Ručinskému, jenž se jako poslední dotkl kotouče.

Domácí nešťastný moment očividně zaskočil a záhy inkasovali další gól, když se po skrumáži trefil do odkryté branky Netík.

Brankář Turek měl pocit, že byl atakován nedovoleně, a ač ortodoxní kliďas, nastřelil sudího pukem Zubzandu do zadní části těla, za což inkasoval desetiminutový trest.

Další kritický moment přišel v úvodu závěrečné třetiny. Kotaškovo podklouznutí potrestala dvojice Broš – Netík a Sparta vedla už o dva góly. To byla pro domácí celek krutá rána a zbytek zápasu dohrál v hlubokém útlumu a inkasoval další góly z hole Broše a Kafky.

FAKTA, branky a nahrávky: 6. M. Hudec (Veselý, Gřegořek), 15. Mikeska (Melichar), 33. Gřegořek (Veselý) – 9. Broš (Koreis), 12. Broš (Vykoukal), 29. Ručinský, 33. Netík (Gulaši), 43. Netík (Broš, Jan Hanzlík), 57. Broš (Netík), 58. Kafka (Podlešák). Rozhodčí: Minář, Zubzanda – Bláha, Kostka. Vyl. 4:8 (navíc dom. Turek 10 min.), využ. 3:1. Diváci: 5338.
Mountfield: Turek – Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, Kotaška, Melichar – M. Hudec, Vak, Veselý – Gulaš, Mikeska, L. Květoň – Melichárek, Šimánek, Sailer – Hřebejk, Mertl, Kotrla – Micka. Trenéři: Fr. Výborný a Kupka.
Sparta: Chábera – Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Černošek, Vydarený, Macholda – Netík, Broš, Koreis – Kratěna, D. Výborný, Hromas – Látal, Langhammer, Ručinský – Kafka, Hrdel, Podlešák. Trenéři: Volek a Holaň.

Hlasy po utkání: Milan Kupka (HC Mountfield): „Do stavu 3:2 jsme hráli vyrovnané utkání. Rozhodl náš vlastní gól, kterým Sparta vyrovnala na 3:3. Potom už nás přehrávala ve všech směrech a byla lepší.“

Miloš Holaň (Sparta Praha): „Jsou to pro nás nesmírně důležité body. Musím pochválit všechny hráče za výsledek a nasazení. Konečné skóre vypadá jednoznačně, ale zase tak hladké to nebylo. Vítězství jsme si ale jednoznačně zasloužili. Velký kus práce mužstvo odvedlo i v oslabení tří proti pěti.“

Michal Broš (útočník Sparty, v utkání tři góly a jedna asistence): „Utkání bylo hodně roztahané a neprospěla mu pauza kvůli rozbitému mantinelu. Ve hře pět na pět jsme byli lepší. Dali jsme góly a pak hru kontrolovali. Už jsem moc nečekal, že bych dal na stará kolena hattrick. Ale když se mi povedlo dát poměrně rychle dva góly, tak jsem věřil, že už bych to tam mohl nějak došťourat.“

Petr Gřegořek (obránce HC Mountfield): „Prohrát doma 3:7 je katastrofa. Dostali jsme zbytečné góly, které nás srazily dolů.“